w
googluj

Clean My House 2.1.4


ico
Clean My House to aplikacja mobilna oferująca możliwość utworzenia listy zadań do zrobienia w domu, a wydano ją na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android. Pojedyncze zadanie może tu przynależeć do danej kategorii, mieć określony termin rozpoczęcia oraz, ewentualnie, powtarzalność. Przykładowo, zadanie "odkurzanie" możemy przypisać do kategorii "cały dom", jako że kategorie oznaczają tu miejsca (pomieszczenia) wykonywania. Jeśli z kolei dziś jest wtorek, 2 maja, to termin najbliższego odkurzania całego domu możemy sobie wyznaczyć na najbliższą sobotę, czyli 6 maja. Odkurzanie domu to oczywiście czynność cykliczna, dlatego określimy również, że będziemy to zadanie wykonywać raz na tydzień - aplikacja skojarzy, że chodzi o każdą sobotę począwszy od 6 maja.

Główny interfejs programu to 3 ekrany: startowy i środkowy - zawiera czynności zaplanowane właśnie na dzisiaj, lewy - to zadania już ukończone, prawy - to lista w ogóle wszystkich czynności, jakie skonfigurowaliśmy wedle powyższego schematu. Ostateczna liczba ekranów znajdujących się na lewo od startowego zależeć będzie od terminu ukończenia najstarszego zadania. Jeśli najstarszą czynność wykonaliśmy 20 kwietnia, to będziemy mieć kilkanaście ekranów historii. (Pojedynczy ekran reprezentuje jeden dzień). Obsługa najważniejszego, czyli dzisiejszego harmonogramu sprzątania, polega na tapnięciu w dane zadanie i określeniu jego stanu w wyskakującym okienku. W tego typu scenariuszu otrzymamy nie tylko opcje oznaczenia zadania jako ukończonego dzisiaj, wczoraj bądź w dowolnym innym terminie, ale również pominięcia zadania, edycji jego parametrów i przejrzenia historii jego wykonywania (w tym poznania ogólnej liczby wykonań).

Domyślnie aplikacja oferuje kilkanaście anglojęzycznych kategorii (jako że oczywiście sama operuje w tym języku), więc po pierwszym uruchomieniu najlepiej dokonać ich edycji i utworzyć miejsca odpowiadające temu, z czym mamy do czynienia u siebie. Listę kategorii można w każdej chwili wysunąć z prawej krawędzi interfejsu głównego. Jest ona o tyle istotna, że to tak naprawdę sposób na przefiltrowanie zadań. Jeśli będziemy mieć ponad 30 czynności i chęć poznania i zajęcia się wyłącznie tymi, które są związane z kuchnią albo nawet z wieloma różnymi pomieszczeniami na raz - zrobimy to z największą łatwością oznaczając albo odznaczając konkretne miejsca. Poszczególne zadania można też zarchiwizować, dzięki czemu nie będą zawadzać. Opcja może być szczególnie przydatna w wypadku czynności rzadkich, jak np. malowanie pokoju. Program udostępnia sekcję na zadania zarchiwizowane. Czynności dodane do archiwum można przywrócić.

Aplikacja oferuje codzienne przypomnienia o sprzątaniu i domyślnie alert odzywa się o 8:30. Program daje też opcję utworzenia kopii zapasowej stanu programu i jego przywrócenia, ale w testowanym wypadku (sprawdzaliśmy parę razy) funkcja nie działała. To druga największa bolączka aplikacji. Największa to zaś ta, że funkcja określania cykliczności zadania nie jest zbyt inteligentna. Powtarzalność można bowiem ustawić tylko w stylu: zadanie co X dni/tygodni/miesięcy/lat. Tak więc nie da się określić, że daną czynność chcemy wykonywać w każdy poniedziałek i piątek. Gigantyczna szkoda...

Ograniczenia!
W trybie online wyświetlane są reklamy. Wersja Premium usuwa reklamy, a ponadto oferuje m.in. możliwość korzystania z predefiniowanej listy zadań (to w sumie 279 zadań w 25 kategoriach), automatyczną kopię zapasową oraz wykonywanie operacji (np. oznaczenia wykonania) na wielu zadaniach jednocześnie. Premium kosztuje 7,59 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Clean My HouseClean My House dla Android
2018-08-29

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Clean My House