w
googluj

Solar Clock 3.0.1


ico
Solar Clock to aplikacja mobilna radząca jak żyć w zgodzie z naturą - tzn. w harmonii z rytmem dobowym / cyklem słonecznym. W dzień jesteśmy aktywni, bo jest widno, zaś w nocy nieaktywni, bo jest ciemno - słońce determinuje więc nasze zachowanie. Omawiany program, a dostępny dla systemu operacyjnego Android, da nam precyzyjne odpowiedzi dotyczące tego, kiedy wstawać i kłaść się spać w kontekście pozycji słońca względem ziemi oraz naszego osobistego położenia geograficznego - ale nie tylko. Zasugeruje bowiem również pory, kiedy najlepiej spożywać posiłki oraz kiedy jesteśmy u szczytu potencjału umysłowego oraz fizycznego. Aplikacja oferuje przy tym funkcję codziennych powiadomień o wybranych/wszystkich rodzajach wydarzeń oraz daje sposobność korzystania z prostego budzika automatycznie dostosowującego czas alarmu do wschodu słońca. Brzmi świetnie? Też tak sądzimy!

Po pierwszym uruchomieniu można zezwolić aplikacji na dostęp do naszej lokalizacji, dzięki czemu będzie ona automatycznie dostosowywać czasy wschodów i zachodów słońca, a w konsekwencji reszty wydarzeń. Jeśli jednak na to się nie zgodzimy, otrzymamy możliwość ręcznego ustawienia lokalizacji. W tym celu wpiszemy nazwę miasta. Ekran główny przedstawi nam potem 24-godzinną tarczę zegara, której północ skierowany będzie dokładnie w czas zenitu słońca - czyli momentu, gdy słońce znajduje się najwyżej nad naszymi głowami. Tarcza zawierać będzie wskaźniki odpowiadające wymienionym wcześniej aktywnościom. Środek tarczy pokaże zaś aktualny czas dla skonfigurowanej lokalizacji, a także czasy rozpoczęcia 3 najbliższych wydarzeń (chyba, że będzie akurat pora jednego z nich). Jeżeli nie chcemy widzieć wskaźników, to można je usunąć, przy czym nie jest to możliwe w przypadku tych dotyczących słońca. Można dotknąć obramowania tarczy w dowolnym miejscu, aby natychmiast poznać 3 kolejne zdarzenia od tego momentu.

Żeby było ciekawiej, opiszmy na koniec wszystkie dostępne wydarzenia na konkretnej podstawie: 1) lokalizacja - Mysłowice; 2) data - 15 maja:
• 04:42 - pobudka,
• 04:57 - wschód słońca,
• 05:12 - śniadanie,
• 10:05 - mózg na 100%,
• 12:12 - obiad,
• 12:40 - zenit słońca,
• 17:12 - mięśnie na 100%,
• 18:12 - kolacja,
• 20:23 - zachód słońca,
• 21:12 - sen.

Wszyscy są zgodni co do tego, że jeśli chcemy żyć w zgodzie z własną naturą - czyli być zdrowi - musimy żyć w zgodzie z cyklem dobowym, który jest kierowany przez słońce. Solar Clock to prosta i funkcjonalna aplikacja, która nam w tym pomoże, gdyż względem pozycji słońca sugeruje odpowiedni harmonogram dnia: snu, jedzenia i aktywności psychoruchowej.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online. Usunięcie reklam oraz dostęp do widżetu i funkcja wzrastającej głośności budzika wymaga wersji Premium, a ta kosztuje 5,03 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Solar ClockSolar Clock dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Solar Clock