w
googluj

Caledos Runner 4.1.0.402


ico
Caledos Runner to aplikacja mobilna przeznaczona do śledzenia parametrów aktywności fizycznej, przede wszystkim tytułowego biegania. Przy jej pomocy będziemy więc na bieżąco znać czas, dystans, prędkość średnią czy wysokość n.p.m. - a także swoją lokalizację na mapie (oferowanej przez Google). Aplikację wydano dla urządzeń z systemem operacyjnym Android, a pochodzi ona z platformy Windows Phone. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że nie trzeba się rejestrować, aby móc ją przetestować. Program można po prostu zainstalować, uruchomić, tapnąć pole "Fast start" na ekranie startowym i zacząć biegać (oczywiście, po wcześniejszym aktywowaniu GPS-a). Tak czy inaczej, dla chcących więcej, jest opcja założenia konta poprzez adres e-mail, a nawet przejścia do płatnej wersji programu. Spójrzmy jednak, co oferuje wersja, z której można korzystać anonimowo i za darmo.

Właściwości:
• ekran startowy udostępnia 2 opcje: skonfigurowania parametrów aktywności oraz natychmiastowego przejścia do śledzenia biegania (wedle ustawień domyślnych) - konfiguracja oznacza możliwość określenia m.in. rodzaju aktywności (bieganie, spacerowanie, jazda na rowerze itp.), trybu (na zewnątrz, w pomieszczeniu), sprzętu (żaden, bieżnia stacjonarna, rowerek stacjonarny itp.),
• istnieje możliwość ręcznego wprowadzenia zapisu o aktywności - określimy jej rodzaj, używany sprzęt, datę i czas rozpoczęcia, czas trwania, przebyty dystans, spalone kalorie, tętno; dodamy notatkę (jak nam poszło?). Nie trzeba podawać wszystkich informacji, wystarczy wpisać choćby np. czas trwania,
• dostępna jest historia aktywności - z danego rejestru całą trasę zobaczymy z bliska na mapie, poznamy wykresy prędkości na różnych etapach i inne rzeczy; takie przeszłe wpisy można edytować,
• dostępne są statystyki aktywności - poznamy m.in. liczbę aktywności, sumę przebytych kilometrów i spalonych kalorii; statystyki przejrzymy m.in. wedle bieżącego roku lub ostatnich 3 miesięcy - dzień po dniu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu itp.

Kluczowy w tego typu aplikacjach jest rzecz jasna interfejs w trakcie przeprowadzania treningu. W tym wypadku dysponujemy 3 ekranami oraz przyciskiem zatrzymania śledzenia aktywności. Pierwszy ekran przedstawia charakterystyki aktywności typu czas i dystans; drugi - pokazuje trasę na mapie; trzeci - daje m.in. dostęp do opcji wstrzymania treningu oraz otworzenia aplikacji muzycznej Spotify. Ponadto każdy ekran pokazuje siłę sygnału GPS. Warto podkreślić, że pomiędzy ekranami można się przemieszczać gestami w lewo/prawo. Ogólnie, interfejs treningu jest dobry, ale zdecydowanie brakuje możliwości spersonalizowania pokazywanych informacji. (To znaczy, można to zrobić, ale w tak ograniczony sposób, że szkoda gadać).

Podsumujmy. Caledos Runner to prosty program. Oferuje podstawowe funkcje, które są też gdzie indziej. W przeciwieństwie do topowych aplikacji (przynajmniej niektórych, jak np. Runtastic), pozwala się jednak używać bez zakładania konta. Wadą jest wskaźnik spalonych kalorii. Nie podajemy naszej wagi, a aplikacja i tak oblicza spalone kalorie (tzn. niby jest edytor wagi, ale nie wiadomo, jak go włączyć).

Uwaga!
Powiązany serwis internetowy dostępny jest pod adresem https://api.caledos.com

Ograniczenia!
Założenie konta przez adres e-mail to tylko opcja, lecz w zamian otrzymamy m.in. backup aktywności do chmury producenta oraz możliwość eksportu tras do formatu GPX. Dostępna jest wersja Premium, która dodaje m.in. plany treningowe (5 km, 10 km, półmaraton, maraton) oraz możliwość podłączenia urządzeń bluetooth. Premium wymaga najpierw założenia konta, zaś polega na subskrypcji. Premium można przetestować za darmo.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Caledos RunnerCaledos Runner dla Android
2018-03-11

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Caledos Runner