w
googluj

Our Groceries


ico
Our Groceries to program pozwalający nam prowadzić nieograniczoną liczbę list zakupów, a wydany dla mobilnych systemów operacyjnych Android (wersja opisywana) oraz iOS. Jego największą zaletą jest to, że umożliwia współdzielenie tychże list z innymi osobami (również bez limitów), np. z członkami rodziny. Inna ciekawa rzecz to ta, że możliwe jest też posiadanie w aplikacji list składników przepisów kulinarnych. Można potem wysłać poszczególne produkty wchodzące w skład dania do różnych list zakupów. Dajmy przykład. Jeżeli planujemy zrobić bigos, to potrzebujemy kapustę i kiełbasę. Kapustę można wysłać do listy związanej z targiem, a kiełbasę to listy związanej z masarzem (o ile tylko potraktujemy poszczególne listy zakupów jako listy przywiązane do konkretnych sprzedawców czy sklepów, choć wcale nie musimy). Jeśli skorzystamy z funkcji dzielenia się listami, ktoś inny będzie mógł kupić po drodze kiełbasę i zaznaczyć ją na liście, a my się o tym błyskawicznie dowiemy spoglądając na tę listę na swoim urządzeniu (oczywiście, trzeba być wtedy online).

Jak przebiega proces konfiguracji funkcji współdzielenia? Nie ma zakładania tradycyjnych kont; jest nieco inaczej, niż zwykle. Na początku trzeba wpisać adres e-mail (zwany tutaj adresem master) oraz swoje imię (dla identyfikacji w gronie wszystkich zainteresowanych). Na adres ten zostanie dostarczona automatyczna wiadomość z odnośnikiem, którego kliknięcie zatwierdzi chęć dzielenia się listami. Następnie otrzymamy potwierdzenie na stronie producenta, że można już dzielić się listami z tyloma innymi urządzeniami/osobami, z iloma tylko chcemy. Jak jednak one dołączają do pierwszej osoby? Banalnie. Na swoich urządzeniach wpisują po prostu ten sam adres e-mail, który podała pierwsza osoba. I po sprawie - współdzielenie gotowe!

Autorzy oferują również dostęp do wspólnych list za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wystarczy przejść do witryny OurGroceries.com i wpisać adres master oraz hasło. Skąd jednak wziąć hasło?! - to dobre pytanie. Otóż przy próbie logowania się otrzymamy opcję wskazania nieposiadania hasła. Po jej wybraniu otrzymamy kolejny e-mail, który tym razem zawierał będzie właśnie hasło. Po zalogowaniu się przy jego użyciu, hasło to będziemy mogli zmienić. Jeśli już jesteśmy przy interfejsie webowym, zauważmy, że posiada on jedną funkcję, której nie ma w aplikacji mobilnej - tzn. jest, ale jej obsługa jest bardzo (bardzo!) mało wygodna. Chodzi o listę kompletnie wszystkich produktów, które możemy umieszczać w poszczególnych listach zakupów. Przy użyciu WWW jest to łatwiutkie, co jest jeszcze tym lepsze, że synchronizacja danych z aplikacją mobilną przebiega natychmiastowo.

Skupiliśmy się w tym tekście na funkcji współdzielenia, ponieważ jest ona rzeczywiście, nie tylko teoretycznie, ale też praktycznie, gwiazdą programu. Z innych zalet wymieńmy jednak choć skrótowo: możliwość przypisania produktów do kategorii (np. kapustę do warzyw, kiełbasę do mięsa), opcję opisania danej listy zakupów (może się przydać do podania godzin otwarcia sklepu), możliwość wysłania listy zakupów w formie surowego tekstu np. e-mailem, 3 rozmiary czcionki oraz 3 motywy graficzne (w tym także ciemny). Na koniec: widżet. Jest dostępny - i jest fajny! Możemy mieć dostęp do wybranej listy zakupów z poziomu pulpitu i przyjemnie zaznaczać produkty jako kupione. Zresztą funkcja zaznaczania produktów sama w sobie zasługuje na wielką pochwałę, ponieważ nie mamy do czynienia z polami, w które trzeba precyzyjnie trafiać (patrz: Google Keep), lecz wystarczy tapnąć w dowolne miejsce należące do wiersza. Ponadto samo zaznaczanie może przebiegać poprzez stuknięcie (i tak jest domyślnie) albo przez dłuższe przytrzymanie (opcja bardziej bezpieczna).

Czy są jakieś wady? Są, ale nie będziemy ich wymieniać. Funkcja współdzielenia przyćmiewa bowiem wszystkie niedoskonałości. "Genialna aplikacja! Testowałem wiele list zakupów, ta posiada wszystkie niezbędne opcje. Synchronizacja przebiega błyskawicznie", "Świetna!!! Używam od prawie dwóch lat. Bardzo wygodnie i szybko tworzy się listy zakupów, a sortowanie kategoriami przyspiesza znacznie same zakupy. Polecam", "POLECAM! Od dłuższego czasu korzystamy z żoną z tej aplikacji i nie mamy żadnych zastrzeżeń. Wszystko działa jak należy. Doskonała aplikacja. Polecam!" - to najbardziej pozytywne opinie z Google Play. Podwójna rekomendacja w ostatnim komentarzu to nie pomyłka.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.ourgroceries.com

Ograniczenia!
Dodawanie produktów poprzez skanowanie kodów kreskowych wymaga posiadania programu Barcode Scanner. Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online. Ich usunięcie oraz możliwość dodawania zdjęć do produktów to koszt 15,99 zł. Współdzielenie list wymaga podania adresu e-mail (jednego dla wszystkich zainteresowanych). Tryb online jest potrzebny do synchronizacji stanu list.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Our GroceriesOur Groceries dla Android
2017-11-02

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Our Groceries