w
googluj
pl

Baby Daybook 3.1.21


ico
Baby Daybook to mobilny dziennik małego dziecka (zwłaszcza do 24. miesiąca życia) dostępny dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Pozwoli lepiej organizować i kontrolować opiekę nad dzieckiem - a przynajmniej taka jest opinia jednej z jego użytkowniczek w Google Play, która wystawiła aplikacji najwyższą ocenę. Nota 5/5 nie jest bynajmniej w tym przypadku odosobniona. Program ma bowiem bardzo dużo zalet, choć także pewne niedociągnięcia. Przewspaniała zaleta to synchronizacja danych między urządzeniami, więc inni opiekunowie (nie tylko ojciec, ale też np. dziadkowie) mogą śledzić perypetie bobasa na swoich smartfonach. Wada główna, ale chyba jedyna większa, to natomiast niedopracowane tłumaczenie ("Every 3godzina").

Aplikacja umożliwia wprowadzanie następujących czynności (zachowano oryginalną pisownię): karmienie piersią, odciąganie pokarmu, butelka, napoje, jedzenie, zmiana pieluchy, potty (angielskie "potty" to polski "nocnik"; wiele innych wyrażeń z różnych sekcji też nie zostało spolszczonych), sen, kąpiel, leki, temperatura, raczkowanie, zabawa, spacer, inna aktywność. Odnotowywanie tych czynności jest bardzo łatwe, gdyż są one wyświetlane na pasku przewijanym poziomo, a znajdującym się tuż pod standardowym paskiem aplikacji. Wystarczy wybrać i stuknąć, by wyświetlić okienko szczegółów. Niechciane aktywności możemy usunąć z tego widoku, a resztę ułożyć w odpowiadającej nam kolejności. Pasek wyświetla też czasy ostatniego wprowadzenia do dziennika poszczególnych aktywności. Pod paskiem mamy natomiast ekran przedstawiający chronologię wydarzeń z aktualnego dnia. Gestami w prawo/lewo przejdziemy do sąsiednich dni. Intuicyjne rozwiązanie.

Program pozwala aktywować przypomnienia o wykonaniu danych czynności. Jeśli często będziemy wprowadzać jedną z nich, możemy też przypiąć ją do systemowego panelu powiadomień. Wówczas, mając na pierwszym planie dowolną inną aplikację lub przebywając na pulpicie, po rozwinięciu panelu i jednym tapnięciu znajdziemy się w interfejsie omawianego programu, który wyświetli stosowne okienko dialogowe umożliwiające określenie szczegółów aktywności. W efekcie, dodanie zapisku np. o tym, że dziecko jadło, może nam zająć raptem kilka sekund od włączenia ekranu. Podkreślmy jednak, że można dodatkowo opatrywać wpisy dowolnymi notatkami, zaś niektóre z aktywności (np. zabawa) udostępniają także liczniki czasu, pozwalające zapisać zarówno początek, jak i koniec. Oprócz czynności, będziemy też mogli wpisywać w pamiętniku wzrost czy wagę dziecka. Dostępne są wykresy pomiarów i statystyki wydarzeń.

Aplikacja umożliwia jednoczesne prowadzenie pamiętników wielu dzieci. Profil danego dziecka może z kolei zawierać: zdjęcie, imię, płeć, datę urodzenia. Ponadto da się określić kolor wykorzystywany w ramach wystroju interfejsu po przełączeniu się do profilu danego dziecka. Samo przełączanie się między dziennikami dzieci to kwestia tapnięcia, więc szybciej być nie może. Nie ma ograniczeń, co do liczby dzieci, jakie można dodać.

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez Google'a lub Facebooka to opcja, lecz w zamian otrzymamy backup oraz synchronizację danych między wieloma urządzeniami. Aplikacja zaczyna wyświetlać reklamy po 7 dniach korzystania z niej. Wersja Pro to m.in. usunięcie reklam, dostęp do wszystkich statystyk, możliwość wyeksportowania wprowadzonych informacji do pliku, opcja korzystania z wielu powiadomień przyczepionych na stałe do systemowego panelu powiadomień. Pro kosztuje 21,99 zł. Możliwe jest obniżenie tej ceny o 25% po wysłaniu 3 zaproszeń do korzystania z programu.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale spolszczenie jest tylko połowiczne

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Baby DaybookBaby Daybook dla Android
2018-03-06

Ilość pobrań: 29 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Baby Daybook