w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 707
Wszystkich postów: 939227
Wszystkich tematów: 139004

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

OneView Calendar 1.1.12


ico
OneView Calendar to mobilny kalendarz dla systemu operacyjnego Android cechujący się innowacyjnym widokiem na wydarzenia. "Jest przefantastyczny" - powiedziała o nim jedna użytkowniczka Google Play. Jeśli chcecie go już teraz sprawdzić w akcji (i to bez żadnej instalacji!), to macie ku temu wspaniałą okazję: przejdźcie tylko do oficjalnej witryny programu - jeśli demo przypadnie Wam do gustu, to możecie od razu zacząć korzystać z pełnej edycji z poziomu przeglądarki, gdyż aplikacja internetowa jest na App.OneViewCalendar.com (zaś dedykowana dla Maca już w planie autora). Korzystając jednak z tych webowych wersji nie poznacie pełni smaku programu, gdyż kluczowa jest w nim również obsługa poprzez gesty.

Zacznijmy od tego, że aplikacja nie daje klasycznego widoku na dzień, tydzień, miesiąc, rok. Od razu bowiem przedstawia nam całą chronologię - góra ekranu to przeszłość, dół to przyszłość. Oś tę możemy przewijać jednym palcem. W ten sposób, przykładowo, ustawimy sobie na ekranie np. przyszły miesiąc. Jednakże gestem powiększenia - jak zresztą nazwa wskazuje - możemy zaraz powiększyć widok na szczegóły i w efekcie otrzymać widok tygodniowy, a idąc dalej, także godzinowy. Największe możliwe powiększenie to ostatecznie 30 minut, zaś najmniejsze to 17 lat (przynajmniej na testowanym ekranie smartfona). Wielką zaletą programu jest to, że proces powiększania i pomniejszania przebiega płynnie. Jeżeli zaś gdzieś się w całej historii zagubimy, to wystarczy tylko odszukać poziomą czerwoną kreskę symbolizującą aktualną datę i czas - albo, co jest rozwiązaniem wygodniejszym, po prostu stuknąć ikonę domku znajdującą się w lewym górnym rogu interfejsu, aby też otrzymać aktualny moment. Jeśli zaś o tapnięciu w konkretne miejsce mowa, to program pozwala na precyzyjne ustawienie danego okresu na całej wysokości ekranu. Wystarczy tapnąć w taki okres (miesiąc, dzień itp.).

Program oferuje więc 2 metody ustawiania widoku - gestami lub tapnięciami, ale co pod innymi względami typowo kalendarzowymi? W tym przypadku zacznijmy od tego, że aplikacja automatycznie pobiera kalendarze i ich wydarzenia należące do kalendarza Google. Niechciane kalendarze da się ignorować i ich zdarzenia nie będą wyświetlane. Jak dodaje się nowe wydarzenie? Tu też obsługa jest nietypowa: przesuwa się specjalną ikonę na odpowiadający nam termin. Ostateczne cechy wydarzenia dostosujemy potem na ekranie dodawania wydarzenia, co odbywa się w interfejsie programu; nie ma więc potrzeby przechodzenia do kalendarza domyślnego. Poza tym jednak nie ma zbyt wielu opcji; nie ma widżetu. Główna siła aplikacji leży więc w jej oryginalnym interfejsie - "proporcjonalnej osi czasu" (jak nazywa to rozwiązanie sam autor) sterowanej gestami lub tapnięciami. Naszym zdaniem jest super, ale z uwagi na ubogość funkcji dodatkowych może nie być to program dla każdego.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://app.oneviewcalendar.com

Ograniczenia!
Możliwy jest zakup funkcji graficznych. 2 motywy graficzne (można kupić osobno) oraz edytor kolorów wydarzeń są w cenie 9,39 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
OneView CalendarOneView Calendar dla Android
2018-06-24

Ilość pobrań: 19 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
OneView Calendar