w
googluj
pl

Kreatywny pamiętnik 1.138


ico
Kreatywny pamiętnik to nietypowy pamiętnik wydany dla Androida. Jest nietypowy dlatego, że udostępnia formularze wpisów. W tradycyjnym pamiętniku wpisujemy to, co chcemy. Tu natomiast mamy blisko 30 gotowych tematów (nazywanych "stronami"), więc wystarczy wybrać ten, który nam akurat właśnie odpowiada, i go uzupełnić. Obsługa przebiega więc wedle schematu: 1) wybieramy dzień w kalendarzu miesięcznym - to ekran startowy; bieżący dzień jest oznaczony kółkiem; 2) wybieramy z listy stronę wpisu, czyli konkretny formularz; 3) uzupełniamy ten formularz, odpowiadając na pytania i kierując się sugestiami.

Wymieńmy nazwy wszystkich możliwych wpisów. Nazwy zdradzą już treści, jakie można w tym pamiętniku umieszczać: pomysł, nienawidzę tego, lubię to, dzisiaj, codziennie, sekretna strona, genialne pomysły, pomysł wprowadzenia do planu, jak spędziłem/łam czas, na co wydałem/łam pieniądze, kiedy..., najlepsze zdjęcie tego dnia, jak zdobyłem/łam pieniądze, odpowiedni obrazek, opis dnia, śniło mi się że..., humory, przypomnienie (płatne), przepis dnia, lista zakupów, jaki był ten dzień?, cytat dnia, rzeczy do zrobienia, książka dnia, kolor dnia (płatne), o pewnej osobie, film dnia, piosenka dnia.

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, to istnieje opcja zablokowania dostępu do interfejsu na hasło. Hasło może być nawet 1-znakowe. Ale uwaga! Bo jeśli ktoś go nie zna, to może je zresetować po odczekaniu 30 minut - rozwiązanie zarówno dobre (gdy sami zapomnimy), jak i złe (nie mamy tu w efekcie do czynienia z blokadą z prawdziwego zdarzenia). Ponadto jest możliwość utworzenia i przywrócenia kopii zapasowej pamiętnika w ramach Dysku Google'a. Pod względem wizualnym jest z kolei 5 fontów do wyboru oraz edytor kolorów interfejsu.

Największą wadą programu jest brak możliwości edycji formularzy lub chociaż usunięcia z widoku niechcianych. Trzeba przez to mieć zawsze przed oczami formularz taki, jak "nienawidzę tego", którego sama już obecność nie wytwarza pozytywnego nastroju. Sam zaś pomysł na taki pamiętnik - czy może raczej: dziennik - jest niezły. Opisywany w tym momencie jest jednak bardzo specyficzny, bo skierowany niewątpliwie do nastolatków, co widać też po komentarzach użytkowników Google Play. Kto wie, może ktoś wyprodukuje alternatywę dla dorosłych?...

Ograniczenia!
Kopia zapasowa wymaga logowania przez konto Google. Wersja pełna, dająca dostęp m.in. do przypomnień, jest w ramach abonamentu. Subskrypcja miesięczna kosztuje 4,89 zł; 3-miesięczna - 9,79 zł; 6-miesięczna - 24,99 zł; 12-miesięczna - 38,99 zł. Wersję pełną można wypróbować za darmo przez 7 dni.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Kreatywny pamiętnikKreatywny pamiętnik dla Android
2018-06-24

Ilość pobrań: 17 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Kreatywny pamiętnik