w
googluj

World Scribe 1.4.6


ico
World Scribe to aplikacja mobilna umożliwiająca tworzenie ram dla jakiejś fikcyjnej (lub też nie) opowieści (lub właściwie dowolnej narracji). Program wydano dla systemu operacyjnego Android, a co konkretnego możemy za jego pośrednictwem zdziałać?

Na wstępie tworzy się świat. Oznacza to tyle tylko, że podaje się jego nazwę (można ją potem zmienić). Światów można utworzyć wiele, przy czym w jednym momencie edytuje się jeden. Świat da się następnie urealniać przy użyciu 5 charakterystyk - zwanych tu artykułami. W efekcie możemy opisać listy: postaci (bohaterów; protagonistów, antagonistów), grup, miejsc, przedmiotów oraz wydarzeń, jakie będą się toczyć. Pod względem możliwości edycyjnych, kolejne artykuły są do siebie bardzo zbliżone. Ich podstawową zaletą jest to, że mogą opisywać relacje z innymi artykułami. W konsekwencji, dana postać może należeć do jakiejś społeczności, przebywać na stałe w pewnej lokalizacji, posługiwać się unikalnymi i właściwymi tylko jej rzeczami - no i COŚ robić. Natomiast inna postać też może przebywać w tym samym miejscu, ale już być wrogo nastawiona... i tak dalej. Chodzi tu więc o tworzenie krótkich charakterystyk i łączenie ich z pozostałymi.

Wszystko, co napiszemy, składowane jest w zwykłych plikach tekstowych znajdujących się w pamięci urządzenia (katalog "WorldScribe"). Dostępna jest funkcja tworzenia kopii zapasowej w chmurze Dropboxa. Natomiast pod względem wizualnym, aplikacja operuje czcionką bardzo dużych rozmiarów i oferuje 5 mocnych barw tak dla jasnego, jak i ciemnego wariantu tła interfejsu. Stylistyka wykonania jest w efekcie bardzo oryginalna.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
World ScribeWorld Scribe dla Android
2018-08-26

Ilość pobrań: 25 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
World Scribe