w
googluj

OurHome 3.13.2


ico
OurHome to aplikacja mobilna i webowa umożliwiająca rodzinie organizację porządków domowych oraz współdzielenie listy zakupów. Dostępna jest dla urządzeń z systemem operacyjnym Android (wersja opisywana) oraz iOS, a także w internecie na App.OurHomeApp.com. W programie tworzy się profile członków rodziny i przypisuje każdemu zadania. Istnieje możliwość określenia roli administratorów (rodziców), co wpłynie na możliwość definiowania rzeczy, które mogą robić w aplikacji pozostałe osoby (dzieci). Pomimo wielkiego rozbudowania, aplikacja nie tylko nie zawiera funkcji płatnych, ale nawet nie wyświetla reklam.

Jedną z najsilniejszych stron usługi jest możliwość określenia cennika zadań. Wykonanie danego może przynieść wykonującemu pewną wartość punktową. Profile członków rodziny pokażą następnie ich łączne sumy. Żeby było ciekawiej, jednocześnie określa się cennik nagród. Oznacza to w rezultacie, że możemy ustalić z dziećmi, że za regularne sprzątanie pokoju otrzymają w sumie tyle punktów, że "kupią" od nas jakieś łakocie lub smakołyki. (Oczywiście, jeśli dzieci są już nieco starsze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nagrody były pieniężne w ramach ogólnego kieszkonkowego).

Zadania można przypisywać rotacyjnie kolejnym osobom, a nawet kilku osobom na raz. Czynności mogą być jednostkowe i w związku z tym mieć konkretne terminy wykonania, ale mogą być również cykliczne i automatycznie ponawiane np. każdej środy i soboty. Możliwe jest dołączenie do nich powiadomień. Zadania można przeglądać na różne sposoby. Jest metoda klasycznej listy TODO, ale jest też widok kalendarza miesięcznego. Jak wspomniano, program wyposażony jest także w funkcję prowadzenia listy zakupów. Można ją zorganizować wedle rodzajów żywności, zaś na bazie poprzednich (najczęstszych) zakupów łatwo ustalimy obecne priorytety w tym obszarze.

Oczywiście, aplikacja jest pewną zabawą. Jeśli ją zainstalujemy, to pewnie bardziej z uwagi na nasze dzieci. System wynagrodzeń może być rzeczywiście dla nich korzystny. Jeśli będziemy wypełniać swoje własne obowiązki, będzie to także dodatkowy czynnik motywujący dzieci do wykonania ich własnej pracy. Jeśli zaś je rzeczywiście wykonają, otrzymają dokładnie takie nagrody, jakie zostały pierwotnie wspólnie ustalone. Nie powinno być więc płaczu czy twierdzenia, że brat lub siostra nie zasłużyli na daną nagrodę.

Jeśli chodzi o wady, to jest ich kilka. Po pierwsze, jeśli program ma być dla całej rodziny, to w Polsce przydałoby się spolszczenie. Ostateczna popularność usługi nie będzie więc chyba u nas aż tak wielka (przy czym program nie jest reklamowany jako posiadający polską wersję językową). Po drugie, do działania aplikacja wymaga połączenia z internetem. Wiadomo: synchronizacja. Trochę jednak szkoda, że w offline nie można działać choćby w trybie "tylko do odczytu", ale trudno. Po trzecie, razi ikona związana z duchowością. Czy naprawdę "domyślną" duchowością zachodniej cywilizacji jest joga?

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://app.ourhomeapp.com

Ograniczenia!
Założenie profilu poprzez adres e-mail jest konieczne. Do działania wymagane jest połączenie z internetem.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
OurHomeOurHome dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
OurHome