w
googluj

Pet Diary 1.12


ico
Pet Diary jest to mobilny pamiętnik zwierzątka domowego, a wydano go dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Oprócz tego, że program funkcjonuje jak każdy inny prosty pamiętnik, umożliwia ustawienie różnych przypomnień (np. dotyczących szczepienia). Zarówno wszystkie alerty, jak i poszczególne wpisy, są potem widoczne z poziomu profilu zwierzęcia. Jednocześnie można prowadzić dzienniki wielu zwierząt. Największa zaleta aplikacji to właśnie ta, że łatwo potem zapoznać się z przypomnieniami. Nie trzeba przechodzić przez gąszcz opcji. Już ekran startowy wyświetla skrócone profile wszystkich zwierząt zawierające ich imiona, zdjęcia oraz wszystkie alerty.

Po pierwszym uruchomieniu wprowadzimy profil zwierzaka. Można kolejno: 1) wgrać jego zdjęcie - wykonane od ręki bądź wczytane z galerii; 2) wpisać imię - to jedyne pole wymagane; 3) wybrać gatunek - pies, kot, ptak, papuga, rybka, królik, świnka morska, chomik, mysz, szczur, inny; 4) wybrać płeć - o tym na końcu; 5) wpisać rasę; 6) wybrać datę urodzenia. Z poziomu profilu zwierzaka możemy potem dodawać alerty i wydarzenia. Funkcja przypomnień umożliwia: 1) wybranie aktywności - jest 18 do wyboru, w tym karmienie, kąpiel, szczotkowanie, trening, wizyta u weterynarza; 2) określenie daty i czasu rozpoczęcia; 3) zdefiniowanie powtarzalności - alert może być aktywny np. w każdy poniedziałek i czwartek co 2 tygodnie aż do konkretnej daty lub wybranej liczby wystąpień; 4) określenie stanu - domyślnie alert jest włączony, ale może być wyłączony; 5) wpisanie dowolnego tekstu. Jeśli zaś chodzi o wydarzenia dodawane do dziennika, to w tym wypadku można: 1) wczytać zdjęcie; 2) określić datę; 3) wybrać zdarzenie lub zdarzenia z listy - to ta sama lista 18 aktywności wspomniana powyżej; 4) określić samopoczucie - nasz pupil może być zdrowy, szczęśliwy, chory, w depresji; 5) wpisać dodatkowe dane typu: koszt, waga, dystans; 6) wpisać dowolną notatkę. Po przejściu do ustawień globalnych da się zmienić jednostki. Domyślnie są już jednak ustawione "polskie" kilometry i kilogramy (aczkolwiek w ostatnim wypadku jest też opcja gramy).

Ogólnie aplikacja jest dobra przede wszystkim z uwagi na pożyteczne umiejscowienie spisu alertów oraz możliwość ich precyzyjnego skonfigurowania, ale zawiera kuriozalne elementy. Odnośnie płci mamy tu tak naprawdę do czynienia z "gender". O ile w przypadku anglojęzycznych aplikacji dotyczących ludzi, normą jest już widzieć wszędzie "gender" zamiast "sex", o tyle w przypadku zwierząt pierwszy raz spotykamy się z czymś takim. Ciekawe, co na to zwierzęta? Pytanie można powtórzyć również odnośnie innego aspektu aplikacji. Można utworzyć profil rybki, ale co z tego, skoro warianty wydarzeń, jakie da się potem wprowadzić do dziennika z listy wyboru są zawsze identyczne. W efekcie można dodać wpis o wyprowadzeniu rybki na spacer do parku, umyciu jej ząbków i obcięciu pazurków. Głupota goni głupotę!

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online, a ich usunięcie to koszt 9,88 zł

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Pet DiaryPet Diary dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pet Diary