w
googluj
pl

Apsik! 2.0.10


ico
Apsik! to świetna aplikacja mobilna przeznaczona dla alergików, a dostępna dla urządzeń z Androidem. Dostarcza aktualnych informacji i powiadomień dotyczących pylenia roślin w Polsce, jak też daje dostęp do bieżącego stanu pogody oraz alertów smogowych. Program umożliwia określenie uczulających alergenów oraz analizowanie, jak pyłki roślin wpływają na nasze samopoczucie. Aplikacja udostępnia funkcję pamiętnika, dzięki czemu odnotujemy swoje objawy oraz ich nasilenie w 10-punktowych skalach. Tego typu wpisy przejrzymy potem wedle widoku kalendarza miesięcznego, a nawet je wyeksportujemy do pliku PDF, aby móc pokazać alergologowi. Co do ostatniego, aplikacja udostępnia wyszukiwarkę gabinetów lekarskich w naszej okolicy. Słowem: pomyślano o wszystkim.

Po pierwszym uruchomieniu trzeba się jednak zarejestrować poprzez adres e-mail. Należy przy tym podać imię, zaś hasło musi się składać z co najmniej 6 znaków i zawierać wielką i małą literę oraz cyfrę; opcjonalnie dla profilu można również wczytać zdjęcie. W dalszym toku rejestracji wybiera się alergeny, na które jest się uczulonym. Pełna lista: alternaria, ambrozja, babka, brzoza, buk, bylica, cis, cladosporium, dąb, grab, jesion, klon, komosa, leszczyna, olsza (olcha), platan, pokrzywa, sosna, szczaw, topola, trawy, wierzba, wiąz. Na koniec trzeba jeszcze wybrać swój region. Do wyboru: Wybrzeże; Warmia, Mazury i Podlasie; Pomorze; Ziemia Lubuska; Mazowsze i Ziemia Łódzka; Śląsk i Wielkopolska; Małopolska i Ziemia Lubelska; Sudety; Karpaty. Gdy aplikacja oznajmi nam pomyślność rejestracji, będziemy mogli się zalogować - albo dodać kolejne konto, jako że z poziomu tego samego urządzenia można prowadzić więcej niż jeden profil, a potem się między nimi przełączać (idealne rozwiązanie do kontrolowania dzieci). Prawdopodobnie będziemy chcieli też jeszcze bardziej spersonalizować zachowanie programu. Ekran startowy przedstawia obrany region pyleń oraz informacje pogodowe podzielone na alert pogodowy oraz alert smogowy w kontekście konkretnego miasta. Osobiście wybraliśmy region "Śląsk i Wielkopolska" i aplikacja rozpoczęła swoje działanie od wskazywania danych dotyczących Wrocławia co nam akurat nie odpowiadało. Ale spokojnie. Można bowiem zmienić wszystkie parametry lokalizacyjne, a więc: 1) miasto związaną z pogodą - wyszukamy je poprzez wpisanie nazwy, więc może być dowolne; 2) stację smogową - wybierzemy ją z listy uzależnionej od wybranego województwa; 3) region pyleń - przydatna opcja, jeżeli pojedziemy w inny zakątek kraju.

Naszym zdaniem program jest niemal idealny. Czemu? "Wymaga zarejestrowania się, więc już nie dla mnie" - powiedział użytkownik w Google Play. Rzeczywiście, autorzy mogli dać opcję korzystania anonimowego. Ponadto, jeśli chodzi o mapę pyleń, aplikacja oznajmiała nam "brak danych" - przynajmniej w chwili pisania tego tekstu dla wspomnianego powyżej regionu. Oprócz tego, trudno już zarzucić Apsik! cokolwiek. Nie dziwią więc inne opinie ze sklepu Androida: "Świetna! Właśnie takiej aplikacji brakowało!", "Bardzo przydatna, czytelny interfejs, wygodna w użyciu", "Aplikacja, której szukałam. Mam wszystkie informacje o objawach alergii w jednym miejscu. Łatwa w użyciu i ładna. Polecam".

Uwaga!
Jak zastrzega producent: "Aplikacja ma charakter informacyjny. Wszelkie informacje i wyliczenia są wynikiem statystycznych kalkulacji. Używanie aplikacji nie może zastąpić konsultacji z lekarzem".

Ograniczenia!
Założenie konta za pośrednictwem adresu e-mail to konieczność. Wczytanie najświeższych danych wymaga dostępu do internetu.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Apsik!Apsik! dla Android
2018-09-14

Ilość pobrań: 52 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Apsik!