w
googluj
pl

MixNote 1.2


ico
MixNote to notatnik dla systemu operacyjnego Android. Umożliwia zapisywanie: 1) notatek tekstowych - również list typu TODO, 2) notatek głosowych - aktywowanie dyktafonu możliwe jest na skróty poprzez przytrzymanie ikony plusa na ekranie głównym, 3) notatek obrazkowych - rysunków, fotografii wykonanych od ręki lub obrazów z galerii. Te różne formy można ze sobą łączyć i to największa zaleta programu. W rezultacie można opatrzyć listę zakupów zdjęciem i jeszcze jakimś dowolnym tekstem.

Aplikacja obsługuje znaczniki (tagi). Udostępnia 3 relatywne rozmiary czcionki (duża, średnia, mała). Umożliwia tworzenie lokalnej kopii zapasowej danych (katalog "MixNote/backup") oraz jej przywrócenie. Funkcja ta może być rozszerzona do chmury. Jeśli podłączymy konto Google, dostępna będzie synchronizacja. Program daje też możliwość zabezpieczenia notatki. Nie chodzi jednak o zaszyfrowanie, lecz o zwykłe ukrycie. Ukrycie edytowanej właśnie notatki wymaga zaś jednego tapnięcia w ikonę otwartej kłódki w pasku górnym. Aby zobaczyć wszystko, co ukryliśmy, trzeba przytrzymać tytuł aplikacji na ekranie głównym. Kolejne przytrzymanie znowu ukryje notatki. Gdy jesteśmy na ekranie głównym, takie przełączanie wyświetlania ukrytych danych możliwe jest alternatywnie poprzez energiczne potrząśnięcie urządzeniem. Choć w ustawieniach aplikacji jest mowa o blokadzie (notatek?) na hasło, to jednak jest to fikcja - nie ustawia się żadnego hasła. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że oferowana opcja aktywowania nagrywania głosu poprzez potrząśnięcie urządzeniem też jest w efekcie fikcyjna, bo jej włączenie nic nie zmienia. Powtórzmy: potrząśnięcie ukrywa bądź wyświetla notatki prywatne.

Aplikacja jest na pewno dobra, ale z drugiej strony za bardzo przypomina Google Keep. Możliwość miksowania notatek to jedyna cecha pozytywnie wyróżniająca ją w tym kontekście. Keep oferuje archiwizację, ma ładniejszy design (różne kolory dla notatek) i łatwiej się po nim poruszać, bo pozwala wpisywać tytuły notatek i wyświetla tagi przypisane do notatek wprost na ekranie głównym. Tutaj tego nie ma. W MixNote przykładowa lista zakupów będzie się nazywać "arbuz", jeśli "arbuz" to pierwsza pozycja na liście. Kolejny nieudany aspekt to widżet, gdyż używana w nim czcionka jest dużo za duża. Widżet ma jednak ciekawą właściwość: wyświetla jednocześnie wszystkie zadania z wszystkich list. Mogłoby to być fajne, gdyby nie to, że nie wiadomo, skąd pochodzą dane zadania...

Jeżeli zatem korzystacie już z Keep albo wiecie, co potrafi i szukacie czegoś innego - to nie ma potrzeby brania się za MixNote. Program ten może być świetny, ale jeszcze wiele pracy przed autorami. Muszą dopracować niektóre elementy (np. opcja rysowania nie ma funkcji undo) i zadbać o nowe (obecnie nie ma alertów). Polubią go jednak użytkownicy chcący łączyć różne formy notatek w jedną. Taka funkcja jest rzadko spotykana.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MixNoteMixNote dla Android
2017-06-01

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MixNote