w
googluj

Personal Life Tracker 1.17


ico
Personal Life Tracker to aplikacja mobilna dla Androida umożliwiająca tworzenie celów i pomiar osobistego rozwoju, a także ułatwiająca samorefleksję. W przeciwieństwie do wiele innych podobnych, koncentruje się jednak bardziej na strategii życia, aniżeli na skrupulatnym śledzeniu, czy wypiło się tych przykładowych 8 szklanek wody dziennie, czy nie. "Ta aplikacja pomoże ci być naprawdę dobrym w byciu sobą" - mówi deweloper.

Program działa zaś w ten sposób, że początkowo tworzy się w nim cele dla przyszłego siebie. (Jak sugeruje twórca, pomocne może być zapytanie dobrego przyjaciela o przyłączenie się i ustalenie podobnych celów). Wypełnimy więc krótki formularz, lecz zanim to zrobimy, warto wybrać się ustawień globalnych i ustalić 2 rzeczy. Po pierwsze, ile ma wynosić okres, po którym będziemy oceniać swój postęp. Domyślnie czas ten wynosi 30 dni, a opcjonalnie 7 dni. (Gdy termin nadejdzie, otrzymamy powiadomienie, choć można tę funkcję wyłączyć). Po drugie, możemy spersonalizować sfery życia w ramach których będziemy ustalać właściwe cele. Domyślnie proponowane są 4: relacje towarzyskie/międzyludzkie, zdrowie, kariera i edukacja, inne. Można zmienić ich nazwy, usunąć je, utworzyć dowolne nowe.

Wracając do formularza tworzenia obrazu przyszłego "ja": określimy datę związaną z celami i domyślnie jest to wspomniane 30 dni od dnia wypełniania formularza. Można jednak ustawić dowolną inną datę przeznaczoną na ocenianie się. Następnie w formularzu napiszemy cele w ramach wspomnianych dziedzin życia. Mogą być krótkie, zdawkowe, nawet ogólne - powtórzmy, że chodzi tu o spojrzenie na siebie w szerszym kontekście. Na końcu formularza można dodać notatkę zawierającą np. jakąś nagrodę za osiągnięcie sukcesu. Druga główna funkcja programu polega na ocenianiu się w skali 1-5 (z opcjonalnymi komentarzami) w kontekście ustalonych sfer życia. Oceniać się w ten sposób można w dowolnej chwili. Potem, o ile to wszystko weźmiemy na poważnie, wyjdą z tego wpisy ukazujące naszą drogę życia.

Podsumowując, w aplikacji tworzy się przyszły obraz samego siebie, ustala się konkretne cele w kontekście dowolnych aspektów życia, a następnie co pewien okres dokonuje się ewaluacji swojego postępu na drodze do urzeczywistnienia owego obrazu. Pod względem technicznym, jest to prosty program. Ogólnie, jest fajny i na pewno wyróżnia się na tle innych. Szkoda tylko, że nie oferuje opcji blokady dostępu do interfejsu. Można go przecież uznać za pamiętnik, a pamiętnik wypadałoby zablokować przed oczami innych ludzi...

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Personal Life TrackerPersonal Life Tracker dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Personal Life Tracker