w
googluj

Rumbly 11.0.0


ico
Rumbly to notatnik dostępny dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. Wyróżnia się tym, że oferuje możliwość tworzenia 4 rodzajów tekstów: zwykłych notatek, list TODO (zadań), list zakupów oraz danych statystycznych. Możemy je potem mieć na pulpicie w formie widżetów.

Notatki i listy nie wymagają dłuższego komentarza. Powiemy tylko, że ich implementacja jest bardzo, bardzo prosta; bez fajerwerków. Jeśli chodzi o listę zakupów, to przy dodawaniu produktu do listy możemy określić jego ilość oraz cenę. Co wtedy, gdy zechcemy kupić coś na wagę, np. banany? Program nie daje sposobności określenia, że chodzi o kilogramy itp. Możemy tylko wpisać liczbę, którą umownie uzna się (w tym wypadku) za liczbę kilogramów. Tak czy inaczej, jeśli podamy cenę jednostkową (czyli za "1"), to program obliczy sumę. W ten sposób możemy poznać ewentualną cenę, jaką nam przyjdzie zapłacić za wszystkie produkty z listy.

Jeśli chodzi o dane statystyczne, to w tym wypadku podaje się nazwę zadania, wartość oraz datę i czas. Narzędzie daje w rezultacie możliwość prostego śledzenia np. stanu wagi. (Jak w wypadku listy zakupów, wartość nie ma ściśle określonej jednostki i w związku z tym może to być cokolwiek). Interesujące jest to, że rozkład wartości na przestrzeni czasu (choć nieproporcjonalnie...) poznamy na wykresie liniowym. Żeby to jednak osiągnąć, należy pamiętać, aby za każdym razem wpisywać taką samą nazwę zadania. W przeciwnym razie wartość trafi do kosza. Poważnie: po zatwierdzeniu nie zostanie dodana do bazy danych...

Pozostałe, wybrane właściwości:
• 3 rodzaje widoków na wszystkie teksty na ekranie głównym - lista pionowa, lista pozioma, kafelki,
• tekst może przyjąć unikalny kolor tła - w sumie dostępnych jest 27 barw,
• opcja przeniesienia tekstu do archiwum - znajdziemy ją po otworzeniu szuflady nawigacyjnej z poziomu danego tekstu,
• możliwość powiązania danej notatki z przypomnieniem - w tym celu trzeba mieć program Notify,
• gdy zadanie na liście zostanie wykonane, poczujemy wibrację - to jedyne dostępne ustawienie globalne.

Przejdźmy jeszcze do wad. Po tapnięciu w ikonę gwiazdki na ekranie głównym, program poprosi o ocenienie i skomentowanie go w Google Play. Niestety, w wyskakującym okienku otrzymamy wtedy tylko jedną opcję: ocenienia i skomentowania, więc żeby wrócić do interfejsu i pracować z aplikacją dalej, trzeba zatwierdzić przejście do sklepu Androida, bo przycisk powrotu po prostu nie działa. Do tego dodajmy, że nie ma możliwości sortowania notatek na ekranie głównym, a wad z perspektywy użyteczności jest więcej.

Podsumowując, Rumbly to ciekawy notatnik z uwagi na to, że daje możliwość prowadzenia list zakupów z cenami produktów oraz tworzenia prostych wykresów. Z drugiej strony, brakuje dopracowania - i to bardzo.

Ograniczenia!
Funkcja alertów wymaga posiadania aplikacji Notify (jest darmowa i w Google Play). Opcja eksportu do CSV należy do wersji Pro, która kosztuje 4,19 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
RumblyRumbly dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Rumbly