w
googluj

PowerNap 2.0


ico
PowerNap to program przeznaczony do ustawiania i odliczania czasu drzemki, a wydany dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. Domyślnie drzemka wynosi w nim 20 minut. To podobno optymalny czas, byśmy otrzymali największy zastrzyk energii. Niemniej łatwo i szybko dostosujemy go do swoich aktualnych potrzeb i to już na ekranie startowym. Suwakiem: określając dowolną wartość z przedziału 1-59 minut - i/albo przyciskami: plus 1 minuta, plus 1 godzina, minus 1 minuta, minus 1 godzina. Jeżeli ustawiony czas wynosił będzie więcej niż godzinę, to suwakiem ustalimy minuty tej godziny w przedziale 0-59.

Szczególnie interesujące są jednak 2 inne właściwości. Po pierwsze, program automatycznie wyświetla nam docelową godzinę/minutę włączenia się alarmu. Jeśli więc teraz jest 15:48 i ustalimy suwakiem czas drzemki na 27 minut, to pokaże nam 16:15 jako porę pobudki (aczkolwiek może nam się nie spodobać, że używany jest anglosaski format czasu, czyli AM/PM). Druga ważna cecha, a kto wie, czy w tym wszystkim nie najważniejsza, to ta, że wraz z odliczaniem możliwe jest aktywowanie systemowej funkcji nie przeszkadzania, choć dotyczy to tylko Androida 6 (Marshmallow) lub nowszego. Tak czy inaczej, w tym celu zostaniemy najpierw przekierowani do systemowego ekranu ustawień tejże funkcji, gdzie zezwolimy PowerNap na dostęp do niej. Sam tryb "Nie przeszkadzać" oznaczać będzie, że nie usłyszymy żadnego dźwięku z wyjątkiem alarmu. W pasku statusu Androida ujrzymy symboliczną reprezentację tej funkcji w formie okrągłej białej ikony z minusem w jej wnętrzu.

Po włączeniu odliczania, program przejdzie do trybu pełnoekranowego i wyświetli porę pobudki (kontynuują przykład: będzie to 16:15, czyli tak naprawdę 4:15 PM), odliczanie na żywo oraz da możliwość wyłączenia budzika. Za pośrednictwem systemowego panelu powiadomień możliwe stanie się zmniejszenie docelowego czasu o 2 minuty, zwiększenie o 3 minuty oraz wyłączenie alarmu. Gdy czas dobiegnie końca, usłyszymy sygnał dźwiękowy i poczujemy wibrację. Co ciekawe, program wykorzystuje różne algorytmy wibracji, dzięki czemu mamy się nie przyzwyczajać do danego wzoru i przez to łatwiej wstawać. Jednocześnie ekran urządzenia włączy się i otrzymamy 2 możliwości: wyłączenia alarmu albo... przedłużenia drzemki o 5 minut.

Jakie mamy ustawienia globalne? 1) Uruchomienie budzika nie musi być jednoznaczne z przejściem do ekranu odliczania. Wyłączenie tej funkcji oznaczać będzie, że po prostu opuścimy interfejs programu. Odliczanie będzie działać w tle. 2) Można zmienić domyślny czas tak drzemki, jak i jej przedłużenia. W obu wypadkach możemy wpisać dowolne wartości przy użyciu klawiatury. 3) Tryb nie przeszkadzania może być uruchamiany domyślnie; można wyłączyć dźwięk alarmu, wibrację; da się wybrać dźwięk alarmu. 4) Można wyłączyć stałe powiadomienie w panelu i zmienić czasy dodawania i odejmowania minut z odliczania.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online na ekranie wyłączania drzemki. Funkcja "Nie przeszkadzać" działa tutaj wyłącznie w wypadku Androida 6 lub nowszego.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
PowerNapPowerNap dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PowerNap