w
googluj

TimeIO 1.85


ico
TimeIO to ciekawe udoskonalenie znanej techniki produktywności o nazwie pomodoro. Program ten, a dostępny dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android, umożliwia bowiem utworzenie listy zadań, a następnie śledzenie czasu ich wykonywania właśnie za pośrednictwem licznika pomodoro.

Pomodoro to po prostu schemat: 25 minut pracy, następnie 5 minut przerwy, zaś po 4 sesjach pracy przerwa to 15 minut. W wypadku omawianej aplikacji mamy do czynienia z lekką wariacją. Choć domyślnie czas pracy wynosi 25 minut, to przerwa jest z kolei 3-minutowa, a poza tym nie ma opcji ustawienia długiej przerwy. Po przejściu do ustawień globalnych parametry można zmienić. Praca może być maksymalnie 120-minutowa, a przerwa - 30 (zmiana wartości możliwa co 1). Ekran główny przedstawia listę zadań i po dodaniu choć jednego, można włączyć odliczanie. Przejdziemy automatycznie do trybu pełnoekranowego z funkcjami pominięcia etapu (jeśli odliczana jest teraz praca - będzie przerwa) oraz zatrzymania odliczania. Opcjonalne jest odliczanie umiejscowione na samym dole interfejsu głównego, czyli pod listą zadań. Program oferuje również odliczanie oraz dodawanie nowego zadania w ramach panelu powiadomień, dzięki czemu nie trzeba przebywać w jego interfejsie, jeśli nasza praca polega na jakichś zewnętrznych aplikacjach.

TimeIO liczy czas na 2 sposoby: sumarycznie dla włączonego zadania oraz do zera dla danego etapu. Przykładowo, mamy czynność typu "Uczyć się hiszpańskiego". Włączamy odliczanie, ale po 10 minutach rezygnujemy z nauki. Wówczas przy nazwie tego zadania będziemy mieć stan 10 minut, natomiast licznik etapu zostanie wyzerowany. Oznacza to, że jeśli za chwilę znowu włączymy to odliczanie, to po całej sesji pracy, czyli 25 minutach, przy zadaniu tym będziemy mieć sumę 35 minut. Ponadto możliwe jest dokładne określenie cech czynności. Wystarczy tapnąć w zadanie, aby dodać termin wykonania, przypomnienie, notatkę, a nawet podzadania! Odliczanie czasu nie jest jednak możliwe dla podzadań, a wyłącznie dla zadań z interfejsu głównego. Gdy zaś dane zadanie będzie definitywnie za nami, możemy je oznaczyć jako wykonane. W razie potrzeby, możemy potem wszystkie tego typu przeszłe czynności przejrzeć bądź skasować (opcja pojawi się po przytrzymaniu).

Program świetnie połączył licznik czasu pracy z listą zadań. Jego interfejs jest przejrzysty, ładny i estetyczny, a obsługa - banalna. Na 100% będziecie zadowoleni, jeśli szukacie prostego narzędzia zwiększającego produktywność. To na pewno jedna z najlepszych aplikacji do pomodoro.

Wymagania!
Android 4.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TimeIOTimeIO dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
TimeIO