w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 141
Wszystkich postów: 904654
Wszystkich tematów: 127655

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7088 dni

Tide 2.3.6


ico
Tide to ujmujące połączenie odtwarzacza relaksujących dźwięków i techniki produktywności pomodoro. Program ten, a dostępny dla Androida (wersja omawiana) oraz iOS, oferuje 5 motywów muzycznych, które reprezentują oddzielne ekrany interfejsu: Sunset - fale morskie, Rain - rzęsisty deszcz, Forest - świergot ptasząt, Muse - jesienne nuty fortepianu (suuuper), Cafe - odgłosy kawiarniane. Bez względu na wybór ekranu/motywu, dysponujemy tylko jednym przyciskiem o wszystko mówiącej nazwie START. Po jego dotknięciu następuje odtwarzanie danego motywu. Jednocześnie na ekranie pojawi się wtedy odliczanie czasu - 25 minut. Tyle bowiem wynosi standardowy czas sesji pracy/nauki sugerowany w ramach klasycznej metody pomodoro. Tak więc w ciągu tych 25 minut mamy stać się maksymalnie skoncentrowani i odseparowani od niepotrzebnych bodźców - przechodząc ze stanu "nie chce mi się" do stanu silnego podekscytowania z podejmowanego zadania, a znanego z angielska jako "flow".

W trakcie odtwarzania/odliczania otrzymujemy na ekranie funkcję wstrzymania. Po jej wybraniu mamy 2 możliwości: wznowienia albo wyjścia (przejścia do stanu początkowego). Wyłączenie ekranu nie wpływa na odtwarzanie dźwięków; nic nie jest wówczas wstrzymywane ani wyłączane. Ponadto w pasku powiadomień Androida otrzymujemy aktualny stan odliczania. Jeżeli chcemy przejść do innego motywu dźwięków, żaden problem - wystarczy przesunąć ekran do tego, który chcemy. (Jedyny większy minus to ten, że podczas odtwarzania aplikacja nie wyświetla nazw motywów, więc przynajmniej początkowo nie wiadomo, gdzie jest właśnie szukany). Jeżeli z kolei nie chcemy akurat słuchać jakichkolwiek dźwięków - też zerowy kłopot, bo wystarczy tapnięcie w licznik w interfejsie (ponowne tapnięcie wznowi odtwarzanie). Wszystko to w estetycznym, minimalistycznym designie. W tle mamy obraz, który zmienia się codziennie. Do tego inspirującą sentencję (typu: "The best preparation for tomorrow is doing your best today"). Zakończenie odliczania sygnalizowane jest krótkim dźwiękiem i wibracją.

To wszystko byłoby już warte instalacji, ale uwaga!, bo w zanadrzu są jeszcze ustawienia. Jak przystało na aplikację do pomodoro, możemy ustawić czas sesji. Do wyboru są opcje od 5 do 60 (zmiana co 5), 90 oraz 120 minut. Pomodoro to w zasadzie 4 sesje przedzielone 5-minutowymi przerwami, po których jest przerwa 15-minutowa. Taki pełny tryb działania też jest dostępny, ale trzeba go najpierw włączyć. Długość danej przerwy może przyjąć dowolną wartość spośród tych dotyczących pracy. (Ewentualną przerwę można w danej chwili pominąć). Ponadto da się zmienić liczbę sesji przed długą przerwą. W tym przypadku opcje to 3, 4, 5 albo 6. Jak mawiają Amerykanie: "Cool!".

Ograniczenia!
Tryb online jest wymagany do codziennego pobierania nowego obrazu w ramach tła, ale funkcję tę można wyłączyć

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TideTide dla Android
2018-11-12

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Tide