w
googluj
pl

Keepass2Android 1.06f


ico
Keepass2Android to open-source'owy port słynnego i uwielbianego menedżera haseł KeePass, a dostępny dla przenośnego systemu operacyjnego tworzonego przez Google. Oryginalny KeePass to darmowy program, którego kod źródłowy również jest publicznie dostępny do wglądu i który działa lokalnie (offline) na każdym popularnym systemie stacjonarnym (Windows, Mac, Linux). Jeżeli nie ufamy tego typu menedżerom wymagającym tworzenia konta w chmurze, a co za tym idzie - przechowywania naszego sejfu na ich serwerze (np. LastPass, Dashlane), to z pewnością warto zainteresować się KeePass. Zaś jeśli posiadamy Androida - to naturalnie również jego opisywaną teraz wersją.

Program KeePass, a mówiąc dokładniej: KeePass w wersji 2.x, tworzy plik bazy danych, którego format to KDBX, a który wersja dla Androida oczywiście poprawnie czyta, edytuje i zapisuje. Nie ma problemu z przeniesieniem sejfu z komputera biurkowego na mobilny i korzystaniem z niego. Jak ten proces ogólnie przebiega? Po pierwszym uruchomieniu Keepass2Android mamy opcje: wczytania bazy danych bądź utworzenia nowej. W interesującym nas, pierwszym przypadku, dysponujemy mnóstwem możliwości - to m.in. systemowy eksplorator plików, Dropbox, Dysk Google, OneDrive, SFTP, FTP, HTTP (WebDav), aplikacja zewnętrzna. Po wybraniu pliku należy podać swoje hasło master, a także określić preferencje odnośnie 2 ciekawych funkcji:
• szybkie odblokowywanie - gdy włączone, Keepass2Android będzie działał w tle, dzięki czemu możemy w każdej chwili odblokować sejf przy użyciu krótkiej części hasła (w naszym teście: 3 ostatnie znaki),
• pracuj offline - aplikacja będzie używać wyłącznie lokalnej kopii pliku; w efekcie ewentualne zmiany przeprowadzi wyłącznie w pamięci urządzenia, zaś staną się możliwe do udostępnienia dopiero wtedy, gdy na wyraźne żądanie przełączymy się do trybu online (w menu właściwego interfejsu znajdziemy odpowiedni, prosty przełącznik sposobu pracy).

Pozostałe, ale tylko wybrane właściwości:
• integracja z "prawie każdą" przeglądarką internetową - po szczegóły działania odsyłamy do oficjalnej strony aplikacji w Google Play,
• zintegrowana klawiatura - można się na nią przełączyć, gdy wprowadza się swoje dane; ma to chronić przed skopiowaniem hasła ze schowka przez serwis szpiegowski,
• możliwość edycji oryginalnych wpisów bazy - pól, tagów, załączników itp.,
• okno ze wszystkimi opcjami wyszukiwania znanymi z KeePass 2.x,
• kod źródłowy znajdujący się w serwisie CodePlex (darmowej usłudze Microsoftu do przechowywania projektów programistycznych),
• alternatywna wersja o nazwie Keepass2Android Offline - propozycja dla użytkowników, którzy nie zamierzają wczytywać bazy danych z chmury/sieci; jest o tyle ważna, że nie wymaga uprawnienia dostępu do internetu (a więc nawet, gdyby programista bardzo chciał, to i tak nie mógłby sobie/komuś wysłać naszych danych).

Jak łatwo się z tej krótkiej charakterystyki domyślić - a niczego nie powiedzieliśmy o implementacji wielu przemyślanych zabezpieczeń - Keepass2Android to wyśmienita aplikacja. Jeżeli więc chcecie mieć sejf na hasła znajdujący się na komputerze stacjonarnym oraz na smartfonie, który będzie synchronizowany przez Dysk Google lub po prostu ręcznie (kabel USB), a którego obsługa będzie całkowicie darmowa - to wówczas nic, tylko instalować i używać. Nie mogliście trafić lepiej! Na potwierdzenie tej tezy przytoczymy na koniec niektóre z najbardziej euforycznych komentarzy z Google Play: "Wszystko, co potrzebne", "Najlepsza aplikacja do obsługi bazy KeePass", "Genialna! Aż ciężko uwierzyć, że taka aplikacja jest za darmo", "Perfekcja", "Best. App. Ever".

Ograniczenia!
W Google Play dostępne są pluginy: umożliwiający wysyłanie bazy danych przez bluetooth oraz skaner QR. Ponadto jest osobna wersja aplikacji przeznaczona do działania w trybie offline, która nie wymaga uprawnienia dostępu do internetu.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Keepass2AndroidKeepass2Android dla Android
2018-09-27
przejdź Keepass2Android dla Windows

Ilość pobrań: 187 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Keepass2Android