w
googluj

coffee.cup.guru 2.1.4


ico
coffee.cup.guru to aplikacja mobilna, która posłuży nam za poradnik przygotowywania kawy metodami alternatywnymi. Dostępna jest dla urządzeń z systemem operacyjnym Android (także wersja dla iOS). Jeden z jej użytkowników powiedział o niej w Google Play: "Sprawdziłem wszystkie aplikacje o kawie. Ta jest najlepsza, ma wszystko co powinien mieć pod ręką domowy barista".

Aplikacja wspiera ręczne ekspresy do kawy: AeroPress, Hario V60, Chemex oraz French Press. Po wybraniu metody udostępnia receptury. Tych jest w sumie przeszło 20, przy czym producent wciąż dodaje nowe. Dostępna jest wyszukiwarka przepisów. Ekrany szczegółów receptur wyświetlają ilość potrzebnej kawy (w gramach) oraz wody (w mililitrach), a także stosunek między nimi; temperaturę zaparzania (w Celsjuszach), jak również czas potrzebny na przyrządzenie kawy. Przepis można także dodać do ulubionych oraz przejrzeć wszystkie etapy przygotowywania kawy w formie listy, przy czym gwoździem programu są tutaj instrukcje w formie prostych animacji. Całość jest o tyle dobrze zaprojektowana, że gdy przejdziemy do etapu np. zaparzania, na ekranie automatycznie pojawi się odliczanie, które - w razie potrzeby - wstrzymamy, a które gdy dobiegnie do zera odezwie się krótkim sygnałem dźwiękowym. Na koniec będziemy mogli opisać nasze doświadczenie: dodać notatkę, zdjęcie oraz ocenić recepturę w skali 1-5.

Ekran startowy daje możliwość wyboru lub wyszukania przepisu, zaś kolejne przeznaczone są na wyświetlenie tych dodanych przez nas do ulubionych oraz historii naszych doświadczeń. Ostatnia sekcja aplikacji zawiera proste statystyki generowane automatycznie. To ilość skonsumowanej kawy (w gramach) oraz metoda, z której dotychczas korzystaliśmy najczęściej.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
coffee.cup.gurucoffee.cup.guru dla Android
2018-08-22

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
coffee.cup.guru