w
googluj

Progress of Project 2.4.3


ico
Progress of Project jest prostym narzędziem służącym do monitorowania projektów, a dostępnym dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Projektem może tu być cokolwiek - budowa witryny internetowej, remont mieszkania itd., o ile tylko będzie się cechować 3-stopniową hierarchią. Program pozwala bowiem utworzyć dla danego (1) projektu (2) zadania, które z kolei będą mieć swoje (3) podzadania.

Co jednak wyróżnia tę aplikację to to, w jaki sposób podzadania wpływają na zadania, a zadania na projekt. Zacznijmy od tego, że nie zatwierdza się tu wykonania projektów ani zadań tapnięciami. Nie, aktualny stan wykonania projektu odzwierciedlany jest w procentach i jest to średnia wykonań poszczególnych zadań. Tak samo jest ze stanem zadań i ich progres uzależniony jest od realizacji podzadań. Dopiero wykonywanie podzadań określa się tutaj w sposób bezpośredni, ale i tak nie tapnięciami, lecz suwakami - ustawiając stan wcielenia w życie danego podzadania w skali 0-100%. Tak więc jeżeli dany projekt składa się np. z 4 zadań, których bieżąca realizacja opierająca się na podzadaniach wynosi 0%, 20%, 80% i 100%, wówczas projekt wykonany już teraz będzie na 50%. (Zróbmy w związku z projektem cokolwiek, choćby malutkiego, a procent wzrośnie - i o to chodzi).

Aby utworzyć nowy projekt, trzeba jedynie podać jego nazwę. Następnie, na ekranie szczegółów projektu, będziemy dysponować opcją edycji terminów rozpoczęcia oraz zakończenia. Data rozpoczęcia jest domyślnie ustawiana na dzisiejszą, zaś zakończenie nie ma określonego terminu. Oba te parametry możemy jednak zmienić. Zadania dodaje się do projektu tak samo, jak tworzy się projekt, czyli wpisuje się tylko ich nazwy. Można je potem posortować np. wedle stopnia realizacji. Ekran projektu pokazuje również statystyki, np. procent wykonania dzisiaj w stosunku do wczoraj, a także ile jeszcze mamy dni do wyznaczonego terminu. Dostępne są także wykresy kołowe oraz funkcja wyeksportowania bieżącego stanu projektu w prostej formie tekstowej. Podzadania tworzy się wpisując ich nazwy. Tapnięcie w podzadanie wyświetli wspomniany suwak, którym ustawimy bieżący procent ukończenia takiego podzadania.

Aplikacja umożliwia ukrycie na ekranie głównym projektów już zakończonych. Ponadto umożliwia posortowanie trwających np. wedle terminów. Nie ma ani reklam, ani funkcji płatnych, ani nawet ustawień globalnych. Jest to więc program rzeczywiście prosty. Pewnym minusem może być dla nas limit znaków - nazwa zadania albo podzadania nie może się składać z więcej niż 30. To trochę dziwne i niepotrzebne ograniczenie, ale nic na to nie można poradzić. Program nie ma opcji współdzielenia projektów, więc przeznaczony jest wyłącznie dla jednej osoby. Ogólnie - przypadł nam do gustu; jest oryginalny i nietuzinkowy. Jeśli chcecie mieć podział projektów na zadania i podzadania oraz widok na procentowy stopień realizacji całości, to na pewno warto go poznać.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Progress of ProjectProgress of Project dla Android
2017-03-12

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Progress of Project