w
googluj

rTribe - Quit Drug/Porn/Food Addiction


ico
rTribe (Recovery Tribe) jest wszechstronną aplikacją mobilną mającą nam pomóc w walce z uzależnieniem od pornografii, masturbacji, hazardu, narkotyków, alkoholu, jedzenia, internetu, gier itp. Wydano ją na urządzenia z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS. Jest to program "zbudowany przez nałogowców dla nałogowców", a jego zespół odpowiedzialny za warstwę merytoryczną ma ponad 20 tys. godzin doświadczenia w wychodzeniu z uzależnienia i edukowania innych nt. zdrowienia. Aplikacja, w największym skrócie, umożliwia śledzenie procesu porzucania nałogu, dzielenie się progresem z innymi użytkownikami oraz przeprowadzanie z nimi rozmów w formie chatu, gdy upadek wydaje się blisko.

Po pierwszym uruchomieniu musimy założyć konto za pośrednictwem adresu e-mail. Podamy również swoje imię, wybierzemy symboliczną ikonę oraz kolor i elementy te będą przedstawiane na ekranie startowym, będącym stroną naszego profilu. Na ekranie tym znajdziemy przede wszystkim 2 wskaźniki naszego postępu: czystości/trzeźwości oraz logowania/meldowania się. Ten pierwszy odzwierciedla liczbę dni od momentu ostatniego upadku. Domyślnie liczenie zaczyna się od daty rejestracji, ale można to zmienić po przejściu do ustawień globalnych. Poziom 1. uzyskuje się po trzeźwym przetrzymaniu chociaż 1 dnia, poziom np. 5. - po miesiącu, zaś najwyższy poziom 10. - po 2 latach. Przycisk akcji na tym ekranie służy albo do wysłania do innych użytkowników komunikatu, że czujemy się kuszeni, albo do zameldowania swojego zaangażowania w proces, czyli dodania wpisu o wytrzymaniu albo o upadku. Opcjonalnie określimy wówczas siłę pokusy oraz dodamy dowolny komentarz. Jeżeli upadliśmy od ostatniego meldunku, możemy także podać porę upadku oraz główną przyczynę z listy predefiniowanych: rano, w południe, wieczorem, w nocy - z powodu: znudzenia, samotności, złości, głodu, stresu, zmęczenia, cielesnego podekscytowania, depresji. W tym drugim wypadku można zaznaczyć wiele opcji. Po zameldowaniu upadku licznik trzeźwości zostanie oczywiście wyzerowany, ale otrzymamy motywującą wiadomość typu: "Nasza największa chwała nie polega na tym, że nigdy nie upadamy, lecz na tym, że zawsze powstajemy po tym, gdy upadliśmy". Meldować się należy codziennie, gdyż wpływa to na wzrost poziomu osiągnięć podobnie, jak ma to miejsce w wypadku trzeźwości. Z tego wszystkiego wynikać będzie szereg dalszych statystyk.

Powyżej tylko zarysowaliśmy najważniejsze elementy dostępne w rTribe i to nie skupiając się nawet na bardzo ważnym aspekcie wzajemnego wspierania się użytkowników. Funkcji jest po prostu dużo. Przykładowo, program ma też wbudowaną listę TODO, w której można umieścić zadania jednostkowe bądź powtarzające się codziennie i powiązać z nimi alerty. Ponadto jest on prostym czytnikiem artykułów z bloga, w którym różni ludzie dzielą się własną drogą wyjścia z uzależnienia, co może być inspirujące. Pod względem technicznym, program jest bez wątpienia wspaniale wykonany i nowoczesny. Jakiś problem? Przez pierwszy miesiąc posługujemy się wersją pełną, natomiast potem trzeba przejść na abonament. Tak czy siak, w ciągu tych 30 darmowych dni na pewno dowiemy się, czy aplikacja zaczęła nam jakoś pomagać, czy nie.

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez adres e-mail jest konieczna. Niektóre funkcje wymagają trybu online. Przez pierwsze 30 dni korzysta się z wersji Premium, a jej przedłużenie kosztuje miesięcznie 28,51 zł, zaś rocznie 285,10 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
rTribe - Quit Drug/Porn/Food AddictionrTribe - Quit Drug/Por... dla Android
2017-03-12

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
rTribe - Quit Drug/Porn/Food Addiction
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.17 13:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zważywszy, że świat dookoła pełen jest pokus, warto odnotować istnienie również takich apek. Nadmiar dobroci szkodzi.
rTribe - Quit Drug/Porn/Food Addiction