w
googluj

Body Sizes Measurement Monitor 3.3.5


ico
Body Sizes Measurement Monitor to aplikacja mobilna umożliwiająca śledzenie różnych parametrów związanych z ciałem; wydana została dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Może się przydać, jeżeli chcemy dysponować statystykami ukazującymi drogę, jaką nasze ciało zaczęło przebywać od momentu rozpoczęcia nowego treningu czy diety. Pozwala monitorować sporo, bo liczbę przebytych kroków, stan nawodnienia, puls serca, ciśnienie krwi, jak i wagę. Jest jedno "ale". Akurat wymienione funkcje należą do płatnej wersji programu. Co więc możemy bezpłatnie? Otóż możemy śledzić obwody: pasa, bioder, klatki piersiowej, bicepsu, uda, przedramienia, łydki, szyi oraz ramion. W kontekście wymienionych możliwości wersji pełnej to raczej mało (20%). Przydałby się parodniowy okres na wypróbowanie wszystkich funkcji, ale i tak są spore szanse na to, że zachęci nas do zakupu wersji pełnej. Dlaczego? Dlatego, że jest to aplikacja dopracowana - po prostu dobrze zrobiona.

Po pierwsze, jest nowocześnie wykonana na bazie Material Design. Jest prosta, przyjemna dla oka. Pokazuje, co ma pokazywać; czytelnie, przejrzyście. Sekcja rozmiarów ciała, czyli ta jedyna darmowa (z pięciu), składa się z 3 ekranów. Pierwszy z nich wyświetla obwód wybranej części ciała w kontekście daty ostatniego pomiaru; wykres kolejnych pomiarów w perspektywie (do wyboru) tygodnia, miesiąca i roku; a także obwody: maksymalny, minimalny oraz średni dla danego okresu. Drugi ekran umożliwia jednoczesne porównanie ze sobą pomiarów nawet kilku części ciała - np. obwodów pasa, bioder i uda - na wykresach liniowych bądź słupkowych; ponownie: w ujęciu tygodnia, miesiąca albo roku. Natomiast trzeci ekran to chronologiczna lista wszystkich pomiarów; dziennik.

Drugim objawem dopracowania tego programu jest to, że gdy zdecydujemy się wprowadzić nowe pomiary, wówczas formularz będzie zawierał stany ostatnich pomiarów. Jeśli więc np. rozmiar pasa nie uległ zmianie, nie trzeba go wpisywać. (Podkreślmy przy tej okazji, że nie ma konieczności monitorowania obwodów wszystkich części ciała. Inaczej mówiąc, jeżeli nie interesuje nas obwód łydki czy przedramienia, nie trzeba ich mierzyć).

Trzecia dopracowana rzecz w tej aplikacji to funkcja powiadomień. Możemy ustawić przypomnienia o wykonywaniu pomiarów w określone dni tygodnia, np. w niedziele, środy i piątki - albo nawet codziennie.

Czwarta fajna rzecz to ta, że swoje pomiary możemy wyeksportować do CSV. Plik taki znajdziemy potem w katalogu "BodyTracker/Backups". Jest też funkcja w drugą stronę: pomiary można z CSV przywrócić.

Podsumowując, pierwsze wrażenie po uruchomieniu programu jest bardzo nieprzyjemne. ("Wszystko zablokowane!". Przy okazji: z tego pewnie wynika jego nie za wysoka ocena w Google Play). Tak czy siak, uważamy, że można go z powodzeniem stosować jako dziennik pomiarów bicepsu czy pasa. Atuty to estetyczne wykonanie oraz funkcje alertów i backupu. W razie potrzeby możemy rozszerzyć funkcjonalność aplikacji.

Ograniczenia!
Wersja Premium kosztuje 9,99 zł i odblokowuje funkcje pomiarów: kroków (pedometr), przyjmowanej wody, pulsu serca, ciśnienia krwi oraz wagi. (Ponadto ma usuwać reklamy, ale w trakcie opisywania żadnych reklam nie widzieliśmy).

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Body Sizes Measurement MonitorBody Sizes Measurement... dla Android
2018-08-31

Ilość pobrań: 37 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Body Sizes Measurement Monitor