w
googluj

eSpeak 1.48.04


eSpeak to bezpłatny syntezator mowy, oparty o mechanizm syntezy formantów. Efekty pracy nie są zbyt wysokiej jakości, niemniej do podstawowych zastosowań powinny w zupełności wystarczyć. Narzędzie najlepiej sprawdza się w czytaniu tekstu w języku angielskim. Obsługuje również szereg innych języków (kilkadziesiąt pozycji), w tym także język polski. Dostępne głosy męskie i żeńskie można modyfikować, dodając odpowiednie znaczniki.

Interfejs aplikacji klienckiej jest bardzo prosty. W pole tekstowe należy wpisać lub wkleić tekst do przeczytania (można także wczytać plik z dysku). Użytkownik może wybrać jeden z głosów oraz zmienić podstawowe parametry lektora (głośność dźwięku, szybkość czytania, jakość). Aby rozpocząć syntezę, naciskamy na przycisk "Speak". Istnieje także możliwość zapisania wyników od razu do pliku WAV. Narzędzie jest kompatybilne z interfejsem SAPI5 - może być obsługiwane przez osoby mające problemy ze wzrokiem. Wspiera także format HTML oraz częściowo SSML (Speech Synthesis Markup Language).

Dużą zaletą narzędzia jest jego uniwersalność. Program posiada otwarty kod źródłowy i działa na wszystkich popularnych systemach operacyjnych (Windows, Mac OS X, GNU/Linux). eSpeak można także używać z poziomu biblioteki DLL bądź linii poleceń. Dzięki temu mamy możliwość przetworzenia dużej ilości plików w sposób zautomatyzowany.

Warto odwiedzić oficjalną stronę projektu. Znaleźć na niej można szczegółową dokumentację techniczną (dołączona jest również do paczki instalacyjnej), instrukcję obsługi oraz odnośnik do forum dyskusyjnego.

Uwaga!
Podczas instalacji możemy wybrać, które języki chcemy obsługiwać z poziomu programu. Domyślnie instalowane są polski i angielski, niemniej można wybrać także inne - należy wpisać odpowiednie kody w polach tekstowych.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.6 (5 głosów)

Strefa Download programu
eSpeakeSpeak 1.48.04
Wersja stabilna
2.49 MB | 2014-10-25

Ilość pobrań: 1026 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
eSpeak
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 14:10
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do sprawdzenia.
eSpeak 1.48.04