w
googluj

Sound Valley 2.3.1.157


Sound Valley to odtwarzacz dźwięków występujących w przyrodzie, np. śpiewu ptaków, szumu drzew na wietrze, leśnego strumienia, deszczu lub burzy. Aplikacja obsługuje dźwięk 3D. Odgłosy natury są połączone w tzw. sceny, czyli ścieżki audio, które możemy odtwarzać w programie. Domyślnie aplikacja oferuje sześć scen – las za dnia, las w nocy, deszcz w lesie, burza z odgłosami gromu w lesie, morze za dnia oraz morze nocą. W niedalekiej przyszłości powinny pojawić się dodatkowe kompozycje do pobrania w witrynie twórcy programu. Sound Valley posiada właściwie wszystkie podstawowe funkcje typowego odtwarzacza audio. Wyjątkiem jest brak możliwości przechodzenia do danej pozycji na linii czasu utworu. Poszczególną scenę można odtwarzać w nieskończoność albo przez wybraną ilość czasu (od 5 minut do 3 godzin). Gdy scena dobiegnie końca, odtwarzana jest kolejna pozycja z listy scen. Lista pozwala na odegranie wybranej sceny, ustawienie kolejności odtwarzania poszczególnych nagrań, oraz zdecydowanie, które ze scen zostaną uwzględnione w kolejce. Program posiada również funkcję odtwarzania losowego.

Ponieważ aplikacja służy przede wszystkim do relaksu i odpoczynku, możemy skorzystać z opcji pozwalającej na automatyczne odfiltrowanie zbyt hałaśliwych dźwięków. Sound Valley potrafi przypominać nam o konieczności zrobienia przerwy w pracy, wystarczy w panelu Rest podać rozpiętość naszych godzin roboczych, ilość czasu pracy pomiędzy jedną przerwą a drugą, a także długość przerwy. Gdy nadejdzie odpowiednia chwila, Sound Valley poinformuje nas (poprzez wyskakujące okienko oraz głosowo) o czasie przeznaczonym na odpoczynek. Niestety, harmonogram aplikacji na razie nie jest w stanie obsłużyć pracy na nocną zmianę .

W ustawieniach ogólnych można włączyć automatyczne uruchamianie Sound Valley wraz ze startem Windows, a także automatyczne odtwarzanie ścieżki dźwiękowej po starcie programu. Dostępne są również opcje pozwalające na zamknięcie systemu, wylogowanie użytkownika Windows czy zamknięcie aplikacji po upłynięciu określonej ilości czasu. Wraz z programem instalujemy narzędzie Sound Valley Scene Composer, czyli edytor scen Sound Valley. W edytorze zmodyfikujemy istniejące sceny domyślne i stworzymy własne ścieżki dźwiękowe z odgłosami natury. Scene Composer pozwala m.in. na dostosowanie głośności oraz parametrów źródeł dźwięku 3D, jak również na skorzystanie z ponad 200 próbek audio z odgłosami przyrody.

Sound Valley posiada nowoczesny i przyjemny dla oka interfejs graficzny. Obsługa samego programu jest banalnie prosta i każdy użytkownik powinien z nią sobie poradzić bez problemów. Niestety, funkcje edytora Scene Composer są dosyć skomplikowane, na szczęście twórca aplikacji udostępnia szczegółowy samouczek wideo w swojej witrynie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Sound ValleySound Valley 2.3.1.157
Wersja stabilna
32.66 MB | 2014-02-13

Ilość pobrań: 421 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (2)
Sound Valley
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 14:30
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zobaczymy, zobaczymy.
Sound Valley 2.3.1.157
avatararrow
~Jack | 2016.03.03 22:49
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawy program i efekty dźwiękowe na dobrym poziomie - polecam.
Sound Valley 2.3.1.157