w
googluj

PlumPlayer 1.3


PlumPlayer to estetyczny odtwarzacz plików audio, który wyświetla pokazy slajdów, w czasie gdy odgrywamy w nim muzykę lub inne nagrania dźwiękowe. Aplikacja obsługuje pliki MP3, WMA, FLAC, M4A, OGG i WAV. Pokazy slajdów można tworzyć przy użyciu popularnych formatów graficznych – JPG, JPEG, PNG, BMP oraz GIF. Grafika jest wyświetlana zarówno w tle okna głównego programu, jak i na pełnym ekranie.

Prezentacje graficzne w trybie pełnego ekranu korzystają z efektu Kena Burnsa (jednoczesne powiększanie obrazu i przemieszczanie kadru). Pokazy slajdów w tle okna głównego programu to po prostu zmieniające się co kilka sekund obrazy. Full screen włączamy poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku w panelu kontrolnym odtwarzacza. Na grafice pełnoekranowej wyświetlane są przez kilka sekund informacje związane z nowo odtwarzanym nagraniem (nazwa utworu, albumu i wykonawcy oraz okładka płyty).

Aplikacja posiada własny eksplorator folderów, wystarczy zaznaczyć lewym przyciskiem myszki interesujące nas katalogi, aby znajdujące się w nich pliki audio trafiły do kolejki odtwarzania. W podobny sposób, za pomocą okna eksploracji obrazów, można wybrać katalogi z grafiką, która ma wejść w skład pokazu slajdów. Okna eksploracyjne muzyki i obrazów pozwalają na przeglądanie systemu plików, wywołanie opcji zaawansowanego dodawania plików do kolejki odtwarzania/wyświetlania, czyszczenie kolejki, sortowanie folderów, przemieszanie obrazów, wskazanie na katalog aktualnie zaznaczonego pliku oraz zaznaczenie wszystkich folderów.

Okna odpowiedzialne za zaawansowane dodawanie audio i obrazów do kolejki muzycznej albo do pokazu slajdów zostały wyposażone w wyszukiwarkę plików (wyszukiwanie w zaznaczonych katalogach oparte na ciągach znaków w nazwach plików). Jeżeli nie podamy żadnych znaków w wyszukiwarce, program wyświetli wszystkie nagrania lub obrazy dostępne w wybranych folderach. Po ukończeniu wyszukiwania można dodać interesujące nas wyniki z listy do kolejki audio czy pokazu slajdów.

PlumPlayer pozwala na tworzenie playlist. Dla każdej z nich można ustalić określony harmonogram odtwarzania (odtwarzanie w określonych godzinach, dniach tygodnia, a także co godzinę). W opcjach playlist dodamy nowe listy odtwarzania, zmienimy im nazwy, uporządkujemy lub usuniemy playlisty oraz sprawdzimy lub zmodyfikujemy ich harmonogram. Program potrafi także tworzyć listy odtwarzania zawierające internetowe stacje radiowe. Warto dodać, że po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu aplikacji, przywróci ona nasze listy odtwarzania oraz ostatnio odgrywany utwór.

Panel kontrolny odtwarzania pozwala na skorzystanie z kilku najprostszych funkcji takich jak Play, Pauza, przejście do następnego lub poprzedniego utworu, przeskok do wybranego momentu w linii czasu nagrania, usunięcie nagrania z kolejki oraz losowe zmieszanie utworów w niej dostępnych. Oprócz tego możliwe jest także dodawanie nagrań do wybranych playlist za pomocą przycisku Ulubione oraz przenoszenie nagrań bezpośrednio do kosza Windows.

Interfejs graficzny aplikacji został wykonany z dużym wyczuciem estetyki, pokazy slajdów wyświetlane w jego tle są w stanie wzmóc to wrażenie jeszcze bardziej. Niestety nie da się zmniejszyć okna programu, można je za to powiększyć lub zmaksymalizować. Obsługa na początku wydaje się dość egzotyczna, jednak po krótkim czasie każdy użytkownik powinien opanować ją bez trudu. W aplikacji można włączyć wyświetlanie podpowiedzi (przycisk znaku zapytania), które dotyczą niemal każdej funkcji, tak więc nie należy przejmować się brakiem pliku pomocy lub instrukcji w witrynie autora.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (7 głosów)

Strefa Download programu
PlumPlayerPlumPlayer 1.3
Wersja stabilna
0.45 MB | 2014-03-22

Ilość pobrań: 326 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
PlumPlayer