w
googluj

OooPlayer 2.2.0


OooPlayer to prosty odtwarzacz muzyczny wielu formatów (umożliwiający również odsłuchiwanie internetowych stacji radiowych), podczas tworzenia którego położono szczególny nacisk na minimalizację wymagań sprzętowych i brak najmniej potrzebnych opcji. Dzięki temu program szybko importuje zadaną bibliotekę i natychmiastowo uruchamia kolejno wybierane utwory z listy pozwalając dodatkowo na wybranie jednego z czterech trybów odtwarzania (normalnego, losowego, powtarzającego wybrany utwór) oraz korzystanie z playlist (w formacie m3u lub m3u8).

Podczas odtwarzania plików muzycznych, aplikacja wyświetla niewielką animację informującą o uruchomionej muzyce oraz pozwala regulować głośność i swobodnie przemieszczać się po utworze, a także przełączać do kolejnych plików. OooPlayer wykorzystuje ciekawe rozwiązanie pokazujące postęp odtwarzania wybranej piosenki również na pasku zadań systemu, w tle ikony programu (analogicznie do eksploratora Windows, który w ten sposób pokazuje postęp przegrywanych pomiędzy lokalizacjami plików); to rozwiązanie dostępne jest dla użytkowników systemu Vista oraz nowszych. Jest bardzo praktycznym i przydatnym patentem, umożliwiających szybkie zorientowanie się na jakim etapie odtwarzania jest program, nawet bez maksymalizacji jego okna.

Dodatkowymi możliwościami odtwarzacza jest wyświetlanie okładki płyty, o ile została wgrana w plik z utworem, jak również opcja przeglądania metadanych plików muzycznych, zapisanych na przykład w tagach ID3. Równie funkcjonalny jest moduł odtwarzający internetowe rozgłośnie radiowe. Szybko buforuje pliki i uruchamia wybrany z listy streaming.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
OooPlayerOooPlayer 2.2.0
Wersja stabilna 32-bitowa
10.62 MB | 2017-07-17
OooPlayer 2.2.0
Wersja stabilna 64-bitowa
10.67 MB | 2017-07-17

Ilość pobrań: 604 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
OooPlayer
avatararrow
~Krzysztof | 2014.10.11 20:14
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Rewelacja!Tysiące stacji radiowych z całego świata.Natychmiastowe odtwarzanie.Wysoka jakość dźwięku.Nie ma szarpań i przerw.Bardzo prosty w obsłudze.Takiego szukałem od dłuższego czasu.Hej!
OooPlayer 1.6.0