w
googluj
pl

IVONA MiniReader 1.0.26


IVONA MiniReader - popularna, niewielka aplikacja do syntezy mowy. Narzędzie cechuje się niezwykle prostą obsługą oraz wysoką jakością generowanych dźwięków. Silnik został wielokrotnie doceniony w wielu rankingach branżowych i jest wykorzystywany przez tysiące użytkowników z całego świata. Z pewnością warto się mu bliżej przyjrzeć.

Opisywane narzędzie przeznaczone jest przede wszystkim do odsłuchiwania treści stron internetowych oraz dokumentów różnorakiego rodzaju (książki elektroniczne, wiadomości e-mail, pliki pakietów biurowych). Po uruchomieniu aplikacji widoczny jest niewielki pasek pozwalający na wybranie głosu oraz kontrolowanie odtwarzania, poziomu głośności lektora i szybkości czytania. Program integruje się z oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze - wystarczy nacisnąć domyślny skrót klawiaturowy (Ctrl + Shift + Spacja), a IvonaReader Mini zajmie się przeczytaniem zaznaczonego tekstu. Dostępnych jest kilkadziesiąt głosów wyspecjalizowanych w poszczególnych językach - można je przetestować na zasadach licencji trial. Istnieje również możliwość skonfigurowania specyficznych ustawień związanych z syntezatorem (długość przerw pomiędzy zdaniami i akapitami, pomijane wyrażenia, wyjątki, rozwijanie skrótów).

Do narzędzia dołączona jest oddzielna aplikacja IVONA ControlCeneter, pozwalająca na zapoznanie się ze wszystkimi głosami oferowanymi przez producenta. Z jej poziomu można również błyskawicznie uruchomić czytnik, zapoznać się z treścią licencji oraz zmienić zachowanie związane z automatycznymi aktualizacjami i widocznością ikony w zasobniku systemowym.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie do zastosowań niekomercyjnych. Oznacza to, że można z niej korzystać na przykład podczas codziennego, domowego użytkowania komputera. Niestety, pozostałe składniki instalowane wraz z programem (w tym głosy) działają tylko przez 30 dni.

Instalacja odbywa się w trybie online.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
IVONA MiniReaderIVONA MiniReader 1.0.26
Wersja stabilna
3.29 MB | 2011-11-20

Ilość pobrań: 5613 | W tym miesiącu: 16 | W poprzednim miesiącu: 32

Komentarze (5)
IVONA MiniReader
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 13:15
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
'Niestety, pozostałe składniki instalowane wraz z programem (w tym głosy) działają tylko przez 30 dni.' I tu jest pies pogrzebany. Po czorta mi program free z głosami trial?
IVONA MiniReader 1.0.26
avatararrow
~Roman | 2015.03.29 19:16
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Niestety program nie chce się zainstalować. Windows Vista
IVONA MiniReader 1.0.26
avatararrow
~Nerwus | 2014.01.21 19:11
-3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program, który instaluje się przez parę godzin, zasługuje na nagrodę co najmniej NOBLA!!!
P.S. mój net to 30/3 MB!
IVONA MiniReader 1.0.26
avatararrow
~Adam | 2013.08.27 19:55
-3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie instaluje sie na W7. Jakis blad
IVONA MiniReader 1.0.26
avatararrow
~Areo | 2011.11.19 23:01
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Polecam, daje rade. Jest prosty i przejrzysty.