w
googluj
pl

IVONA Reader 1.1.4


IVONA Reader to popularny syntezator mowy. Aplikacja rozwijana przez polską firmę wyróżnia się jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie silników. W wielu prestiżowych rankingach okazała się zdecydowanie najlepsza, pokonując konkurentów takich jak Microsoft czy NeoSpeech. Pakiet instalacyjny składa się z dwóch niezależnych programów - pełnego narzędzia do czytania tekstów dowolnej długości oraz niewielkiego okienka, pozwalającego na błyskawiczne odsłuchanie treści po naciśnięciu kombinacji klawiszy (domyślnie Ctrl + Shift + Spacja).

Aplikacja posiada szeroką funkcjonalność, będącą w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających odbiorców. Przede wszystkim bardzo dobrze współpracuje z niezależnym oprogramowaniem (przeglądarki internetowe, czytniki dokumentów wszelakiej maści, edytory tekstowe, odtwarzacze multimedialne). Podczas instalacji można oczywiście wybrać, z którymi aplikacjami IVONA Reader powinna się zintegrować. Dostępnych jest także wiele innych funkcji uprzyjemniających użytkowanie i pozwalających na dostosowanie programu do potrzeb. Wśród nich znajdują się między innymi:
- konfigurowanie wyjątków lektora,
- pomijanie niektórych wyrażeń (nawiasy, klamry, ukośniki, apostrofy),
- definiowanie skrótów i akronimów,
- zmiana długości przerw między zdaniami i akapitami,
- monitor schowka,
- minimalizacja do zasobnika systemowego,
- przechowywanie ulubionych dokumentów w postaci zakładek,
- nagrywanie głosu do plików MP3,
- wbudowany czytnik RSS i monitor poczty elektronicznej,
- powiadamianie o aktualnej godzinie i dacie,
- definiowanie alarmów,
- rozbudowane, konfigurowalne skróty klawiaturowe.

Na uwagę zasługuje ponadto dobrze przemyślany interfejs. Podczas użytkowania syntezatora na ekranie widoczny jest niewielki pasek, pozwalający na dostosowanie podstawowych parametrów działania do potrzeb użytkownika. Można w prosty sposób wyregulować poziom głośności i prędkość czytania lektora oraz przewinąć tekst do dowolnego miejsca.

Program w wersji testowej typu trial. Pozwala ona na przetestowanie funkcjonalności przez 30 dni od daty instalacji. Dodatkowym ograniczeniem jest możliwość używania tylko w zastosowaniach niekomercyjnych. Producent oferuje oczywiście pełną gamę rozwiązań licencyjnych, przeznaczonych dla mniej lub bardziej wymagających klientów. Dostępny jest również pakiet dla osób mających problemy ze słuchem. Całość w polskiej wersji językowej.

Uwaga!
Program podczas instalacji wymaga aktywnego połączenia z Internetem. W czasie kopiowania danych na dysk twardy pobierane są wskazane przez użytkownika moduły czytające (tak zwane głosy).

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (41 głosów)

Strefa Download programu
IVONA ReaderIVONA Reader 1.1.4
Wersja stabilna
8.93 MB | 2014-11-10

Ilość pobrań: 21071 | W tym miesiącu: 47 | W poprzednim miesiącu: 151

Komentarze (3)
IVONA Reader
avatararrow
~piotr | 2015.10.13 14:55
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie można go uruchomić .
IVONA Reader 1.1.4
avatararrow
~pszczółka_XD | 2015.02.21 20:11
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
szkoda ze nie dziala ;/
IVONA Reader 1.1.4
avatararrow
~Razz | 2011.11.19 13:42
10 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
IVONA Reader chyba nie ma lepszego ?