w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 116
Wszystkich postów: 904516
Wszystkich tematów: 127587

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6755 dni
pl

Screen Reader 10.1.1.41947


Screen Reader to program z kategorii ułatwień dostępu do odczytywania tekstów z ekranu komputera. Pozwala zwiększyć wygodę obsługi komputera w szczególności osobom niedowidzącym, które od teraz przy użyciu wygodnego skrótu klawiaturowego lub przycisku myszy, będą mogły wysłuchać zaznaczonego tekstu odczytanego przez syntezator z kobiecym głosem. Choć aplikacja wydaje się niemal idealna, dla użytkowników polskich stron internetowych będzie jednak bezużyteczna - obsługiwany jest tylko język angielski.

Producent zadbał natomiast o stworzenie programu w taki sposób, by był jak najprostszy w obsłudze. Jego okienko nie składa się z wielu elementów, dzięki czemu łatwo nad nimi zapanować. Główną kontrolką są klawisze odtwarzacza, którymi możemy sterować syntezatorem i pauzować lub uruchamiać ponownie jego odczyty. Zaznaczony tekst odczytywany jest automatycznie po wybraniu odpowiedniego przycisku lub kombinacji klawiszowej „Ctrl” oraz symbolu kropki. W aplikacji znaleźć można ustawienia szybkości, które pozwalają dostroić działanie syntezy mowy do naszych oczekiwań: prędkość wypowiedzi regulowana jest aż w 20 krokach.

Ciekawostką jest fakt, że odczytany tekst można zapisać na dysku komputera w formacie MP3, WAV lub także w formie czystego tekstu w formacie TXT. Przydatne mogą się także okazać ustawienia wyglądu samego okienka, którego akcenty kolorystyczne mogą być jedną z ponad 20 propozycji. Regulowana jest również jasność całego ekranu, co docenić powinna w szczególności grupa docelowa odbiorców programu, ponieważ dzięki temu ustawieniu będzie mogła dostosować czytelność aplikacji do swojego wzroku.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Screen ReaderScreen Reader 10.1.1.41947
Wersja stabilna
1.05 MB | 2017-06-28

Ilość pobrań: 507 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Screen Reader