w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 453
Wszystkich postów: 938184
Wszystkich tematów: 138564

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni
pl

DSpeech 1.74.50


DSpeech to program przeznaczony do przekładania tekstu na mowę, posiadający również funkcję automatycznego rozpoznawania słów wypowiadanych przez użytkownika. Aplikacja pozwala na skorzystanie z wielu głosów syntetyzowanych przez komputer i np. odczytywanie za ich pomocą rozmaitych dokumentów czy ebooków, jak również tekstu wprowadzanego w niej bezpośrednio. W DSpeech otworzymy m.in. pliki Microsoft Word, RTF, PDF oraz EPUB. Program wspiera wszystkie głosy SAPI4 oraz 5, w tym także polskie głosy Ivona, które należy doinstalować osobno. Pozostałe obsługiwane głosy to np. Cepstral, RealSpeak, Loquendo, Acapela oraz VoiceWar. DSpeech pozwala na zapisywanie tekstu zamienionego na mowę do plików MP3, WMA, WAV, OGG i AAC, z różnymi ustawieniami kompresji i jakości audio. Możliwe jest także szybkie przetworzenie wielu plików z tekstem do głosu zawartego w formacie MP3. System rozpoznawania mowy umożliwia m.in. prowadzenie interaktywnych konwersacji z syntetycznymi głosami - użytkownik jest w stanie skonfigurować program tak, aby ich wypowiedzi były dostosowane do słów osób korzystających z komputera. Funkcje związane z automatycznym rozpoznawaniem mowy wymagają posiadania mikrofonu, wypowiedzi użytkownika można nagrywać, a później w łatwy sposób umieszczać w tekście.

Aplikacja pozwala na oznaczenie wybranych fragmentów tekstu (za pomocą tagów), przypisanie do nich specyficznych głosów i języków, a także modyfikowanie w czasie rzeczywistym właściwości głosu oraz reguł odczytywania tekstu – zmienianie mocy dźwięku, prędkości i tonacji mowy, wybranie częstotliwości próbkowania głosu, wstawienie ciszy (pauzy), wykorzystanie emfazy, przeliterowanie słowa. Odmienne głosy można również przypisać do tytułów i cytatów. W tekście możliwe jest także zastosowanie słów kluczowych, które pozwolą na automatyczne wykonanie określonych operacji przez program, np. uruchomienie danego pliku, wypowiedzenie słów zawartych w zewnętrznym pliku tekstowym, odegranie dźwięku MP3 lub WAV, przerwanie odczytywania tekstu, zatrzymanie wypowiedzi na wybraną ilość sekund oraz zamknięcie aplikacji.

Tekst jest wczytywany lub wpisywany na bieżąco do prostego edytora, w którym możemy dowolnie modyfikować treść, zmieniać rodzinę i rozmiar czcionki, a także wstawiać znaczniki oraz słowa kluczowe. Inne istotne funkcje związane z tekstem to: wyszukiwanie i zamienianie ciągów znaków, zastosowanie wybranej tabeli konwersji znaków oraz usuwanie niewłaściwych karetek zwrotu. Dodatkowo program potrafi przetwarzać na mowę również tekst, który aktualnie skopiowano do schowka systemowego. DSpeech pozwoli otworzyć pliki tekstowe i dokumenty o następujących formatach – TXT, DOC, DOCX, RTF, PDF, EPUB, HTM, HTML, XHTML, XML. Możliwe jest także podanie adresu URL i przechwycenie tekstu zawartego w wybranej stronie internetowej. Tekst wczytany bądź wpisany w okienku edytora zapiszemy w pliku TXT.

Po wprowadzeniu interesującej nas treści do programu, można kontrolować odczytywanie tekstu poprzez przyciski umieszczone w dolnej części okna aplikacji. Oprócz podstawowych funkcji zatrzymywania, pauzowania czy wznawiania syntetyzowania głosu, pozwalają one na rozpoczęcie wypowiedzi komputera od początku tekstu lub od poprzednich bądź następnych słów i wierszy (zależnie, w którym miejscu umieścimy kursor edycji). DSpeech oferuje tryb Audio Book (przetwarzanie tekstu na audio booki), w którym można wybrać czas przerwy w odczytywaniu tekstu po przekroczeniu określonej ilości znaków, dodać ciszę końcową i początkową, ustalić domyślną tabelę konwersji znaków (automatyczna, czysty log Skype’a, DOS do Windows, usuwanie wcięcia nowej linii, naprawa znaków specjalnych), zdefiniować opóźnienie pomiędzy odczytywaniem kolejnych linii, usunąć niewłaściwe karetki zwrotne, a także określić, czy mają być czytane na głos również tytuły i numery kolejnych tomów. Działanie programu można kontrolować także za pomocą skrótów klawiatury, lista klawiszy funkcyjnych zostanie wyświetlona, gdy skorzystamy z opcji Help. DSpeech potrafi integrować się z menu kontekstowym Eksploratora Windows, pozwalając np. na szybkie odczytywanie plików tekstowych na głos, otwieranie ich w oknie swojego edytora lub przetwarzanie ich treści do MP3 lub WAV. Warto dodać, że program nie wymaga instalacji i nie zostawia żadnych śladów w rejestrze, jest także bardzo lekki i tylko w niewielkim stopniu wykorzystuje moc komputera.

Szata graficzna aplikacji nie jest zbyt efektowna, ale ilość funkcji wydaje się być w tym wypadku ważniejsza niż ubogi wygląd interfejsu. Pewną ciekawostką są awatary poszczególnych głosów. Obsługa nie powinna przysporzyć specjalnych trudności mniej zaawansowanym użytkownikom, chociaż niektóre funkcje, np. dotyczące tworzenia algorytmów interaktywnej rozmowy z żywą osobą, mogą wymagać nieco większego doświadczenia w pracy z aplikacją. Twórca DSpeech przygotował krótki podręcznik użytkownika (niestety brak polskiej wersji językowej), który znajdziemy w folderze z plikiem wykonywalnym programu.

Uwaga!
DSpeech obsługuje polskie głosy Ivona, trzeba je doinstalować osobno.
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik wykonywalny.

Wymagania!
Funkcje rozpoznawania mowy i nagrywania wypowiadanych słów wymagają posiadania mikrofonu.
Aby korzystać z głosów SAPI4 w Windows XP, należy zainstalować SAPI4.
Używanie głosów SAPI5 w systemach Windows NT4/2000 wymaga instalacji SAPI5.
Funkcje rozpoznawania mowy w Windows NT4/2000/XP wymagają instalacji Microsoft Speech Recognition Engine.
Wyżej wymagane oprogramowanie można pobrać np. bezpośrednio ze strony twórcy DSpeech.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (30 głosów)

Strefa Download programu
DSpeechDSpeech 1.74.50
Wersja stabilna
4.51 MB | 2024-04-15
Spolszczenie do DSpeech

Ilość pobrań: 20728 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 23

Komentarze (3)
DSpeech
avatararrow
janm | 2018.06.23 23:09
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Już p oraz trzeci i odezwę się wulgarnie po co wstawiasz baranie spolszczenie jak go ni
e można pobrać. Odpowiedż sznurka:
ERRORE
Nessun download associato a questo id.
DSpeech 1.70.37
avatararrow
janm | 2018.05.27 21:42
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Sam program można pobrać, ale spolszczenie nie, To poco je wstawiać.
DSpeech 1.70.0
avatararrow
janm | 2018.05.16 16:46
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Poco coś wstawiać jak nie można tego pobrać.6 prób o różnych porach i nic.
DSpeech 1.69.73