w
googluj

Old Photo 1.24


ico
Old Photo to najprostsze, jakie tylko może być, mobilne narzędzie do obróbki fotograficznej, które przetworzy nam zdjęcie współczesne (kolorowe i wykonane dziś czy kilka lat temu) w zdjęcie stare. Dostępne jest w ramach programu dla systemu operacyjnego Android, zaś owa nowa-stara fotografia przez niego utworzona będzie się charakteryzować: 1) brązowawą kolorystyką, a więc popularnym efektem sepii, 2) przebarwieniami oraz 3) podniszczonymi brzegami. Będzie więc wyglądać całkiem klimatycznie - jakby pochodziła z końca XIX wieku.

Wystarczy kilka(naście) sekund od momentu uruchomienia tej aplikacji, aby przekonać się, jak poradziła sobie z opisywaną przeróbką. Nasza rola sprowadzi się do wybrania metody pozyskania obrazu źródłowego. Pierwsza możliwość to wykonanie zdjęcia od ręki, a druga to wskazanie obrazu z pamięci urządzenia przy użyciu zewnętrznego eksploratora lub przeglądarki. Po ok. 5 sekundach transformacji ujrzymy rezultat. W tej samej chwili otrzymamy również 4 opcje dalszego postępowania. Taki obrazek będzie można bowiem:
• odrzucić i powrócić do ekranu startowego w celu ponownego wybrania obrazu źródłowego,
• zapisać w pamięci urządzenia - w katalogu "oldphoto",
• udostępnić aplikacji trzeciej,
• poddać dodatkowej obróbce - ale sprowadzi się ona do zaledwie 2 operacji: dokonamy regulacji jaskrawości i nasycenia albo przywrócimy obraz do stanu sprzed tych regulacji (tak przynajmniej sądzimy po zastosowaniu tej funkcji; w każdym razie trudno było dostrzec jakiekolwiek inne zmiany).

Prostota oraz szybkość działania to największe zalety tego programu. Razić może jednak to, że ostateczna wersja obrazu będzie mieć co najwyżej 800 px szerokości lub wysokości - zależnie od tego, czy zdjęcie źródłowe było poziome, czy pionowe. Druga wada to ta, że po kilku przeróbkach efekt może nam się znudzić. Narzędzie działa do bólu schematycznie; na pierwotny obraz nanosi wciąż ten sam i ten sam pakiet filtrów.

Reasumując, coś podobnego - czyli zdjęcie w starym stylu - możemy uzyskać w wielu znanych edytorach i to bez zmniejszania końcowej rozdzielczości, ale na pewno nie odbędzie się to aż tak szybko, jak tutaj.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Old PhotoOld Photo dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Old Photo
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 13:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używałam, w porządku.
Old Photo