w
googluj

Fingerpaint Magic 1.1.0


ico
Fingerpaint Magic to mobilny edytor graficzny umożliwiający tworzenie abstrakcyjnych obrazów, a dostępny dla systemu operacyjnego Android. Malunek zajmie nam w tym wypadku zaledwie kilka-kilkanaście sekund. Jakiekolwiek artystyczne doświadczenie nie jest w ogóle potrzebne. Obraz potrafiłoby wykonać nawet niemowlę. Mamy tu bowiem do czynienia ze specyficznymi pędzlami i to one sprawiają, że ostateczny rezultat nie tylko łatwo uzyskać, ale też, że może on zrobić niezłe wrażenie. Można wręcz powiedzieć, że "samo się maluje". Udział z naszej strony polega jedynie na przeciągnięciu palcem po ekranie w dowolnym kierunku. To, co zostanie naniesione na płótno, będzie fantazyjne bardziej lub mniej, a zależnie od algorytmu użytego pędzla. Na algorytm ten mamy wpływ i jeśli go dobrze skonfigurujemy, to malowanie może nam zająć nawet tylko sekundę.

Program udostępnia zróżnicowane wzory pędzli. Zachowując oryginalną angielską pisownię, są to: pencil, plastic, classic, sci-fi, ribbon, corals, neon. Ponadto są: combo, mud, ghost, jitter, watercolor, sand, crystals, liquid. Tych ostatnich aplikacja nie daje jednak sposobności użycia, gdyż twierdzi, że trzeba być online (a byliśmy). Co ciekawe, pewien użytkownik Google Play znalazł rozwiązanie tego problemu. Sprawdziliśmy jego metodę i działa. Oto ona: (1) Najpierw trzeba wybrać zablokowany pędzel i nacisnąć strzałkę powrotu do ekranu głównego (jest w lewym górnym rogu). (2) Pojawi się okienko informujące o tym, że nie mamy połączenia z internetem i trzeba wcisnąć OK. (3) Następnie należy opuścić program i usunąć go z systemowego menu ostatnich aplikacji (innymi słowy, trzeba zabić proces działający w tle). (4) Po ponownym uruchomieniu programu będziemy już dysponować "zablokowanym" pędzlem. (Dlaczego podaliśmy sposób na usunięcie blokady? Zarówno strona programu w Google Play, jak i sam jego interfejs, nie zawierają żadnych wskazówek odnośnie otrzymania dostępu do wszystkich pędzli. Nie są płatne. [Zresztą zauważmy przy okazji, że ostatnia aktualizacja edytora miała miejsce blisko 3 lata temu. Więc kto wie, może producent porzucił aplikację?]).

Użytkownik ma wpływ na 4 parametry pędzla, a określane w procentach. To grubość, ale też żywotność, szybkość i przechylenie. Ostatnie parametry trudno jednak zrozumieć bez zobaczenia ich działania; mają związek z tutejsza specyfiką. Ponadto można określić kolory używane przez pędzel, a może być ich kilka jednocześnie, jak też da się wybrać płótno. Tło wskażemy, gdy zaczniemy tworzyć zupełnie nowy obraz. W sumie jest 10 predefiniowanych oraz opcje wybrania obrazu z galerii i wykorzystania zdjęcia wykonanego od ręki. Program pozwala na koniec zapisać nasze dzieło do katalogu "Pictures". Można udostępnić obraz lub też ustawić go jako tapetę w systemie.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Fingerpaint MagicFingerpaint Magic dla Android
2017-11-02

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Fingerpaint Magic