w
googluj

Photo Text ASCII Art 1.3.6


ico
Photo Text ASCII Art jest szybkim i sprawnym narzędziem umożliwiającym przekształcenie dowolnego zdjęcia w tekstowy rysunek wykonany przy użyciu znaków ASCII. ASCII (od ang. "American Standard Code for Information Interchange") to kod opisujący litery alfabetu angielskiego, cyfry i różne inne symbole (w tym niedrukowane, tzw. kody sterujące - np. "Escape" czy "Carriage Return" [Enter]), których w sumie jest 128.

Program umożliwia wczytanie zdjęcia do konwersji za pośrednictwem 3 metod. To:
• wykonanie fotografii od ręki - zostaniemy przekierowani do aplikacji aparatu fotograficznego,
• wybranie grafiki z galerii - zostaniemy przekierowani do eksploratora plików graficznych zapisanych w pamięci urządzenia,
• udostępnienie obrazu z zewnętrznego programu - przykładowo, gdy korzystamy z przeglądarki internetowej, możemy wysłać dany obrazek: po przytrzymaniu go, wybraniu odpowiednio brzmiącej funkcji i wskazaniu z menu omawianego narzędzia; oczywiście, nasza przeglądarka musi wspierać możliwość udostępniania obrazu (minimalistyczny Dolphin Zero w ogóle nie ma takiej opcji; zwykły Dolphin z kolei ma, ale na liście wspieranych aplikacji nie wyświetla Photo Text; współpraca tego typu przebiega zaś prawidłowo np. w przypadku Google Chrome).

Załadowany obraz możemy obrócić o 90 stopni i wyciąć z niego prostokątny fragment, o który nam w rzeczywistości chodzi. Samo konwertowanie do znaków ASCII zajmuje programowi kilka sekund. Następnie możemy zapisać tekstowy obrazek w pamięci urządzenia (katalog "Photo Text") jako: obraz PNG, czysty tekst (plik TXT), plik HTML. Istnieje także możliwość skopiowania tekstu-obrazu do schowka. Należy jednak pamiętać, że do późniejszego poprawnego przedstawienia, wersje tekstowe wymagają użycia czcionki o stałej szerokości znaków (mono).

Załadowany na samym początku obraz da się również szybko ponownie przekonwertować po zmianie parametrów przekształcania takich, jak rozmiar czcionki czy szerokość liczona w znakach. Być może jednak najciekawszą opcją spośród wszystkich (których jest całkiem sporo) jest to, że nasz finalny obrazek może być nawet kolorowy. Domyślnie stosowany jest pojedynczy kolor; oczywiście czarny.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Photo Text ASCII ArtPhoto Text ASCII Art dla Android
2018-09-02

Ilość pobrań: 51 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Photo Text ASCII Art