w
googluj

Stitch It! 1.2.47


ico
Stitch It! jest narzędziem umożliwiającym połączenie ze sobą do 3 obrazów na raz, zaś wydano je dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android (jest też wersja dla iOS, zresztą pierwotna w stosunku do omawianej). Oferowana funkcja może nam się przydać np. w celu utworzenia długiego obrazka przedstawiającego całą bądź istotną część konwersacji z chatu. Czy jednak ten konkretny program jest aż tak dobry, że warto go zainstalować? Hmm...

Zacznijmy od samego początku, który jest bardzo, bardzo, bardzo niemiły. Otóż jeśli w swoim urządzeniu nie mamy aplikacji YouTube, to po pierwszym uruchomieniu wyskoczy ostrzeżenie, że bez YouTube nie będzie działać! Ale spokojnie. W rzeczywistości chodzi o to, że YouTube jest potrzeby wyłącznie do wyświetlenia filmu instruktażowego. Serio, do niczego więcej. W praktyce więc można śmiało nie zatwierdzać propozycji pobrania YouTube i wycofać się (przycisk BACK) - tym samym trafimy do ekranu ustawień, zaś jednym tapnięciem przejdziemy wreszcie do okna właściwej edycji.

Łączenie obrazków polega na ich wybraniu w liczbie 2 lub 3 spośród tych, które posiadamy w pamięci urządzenia. Program wyposażono w przeglądarkę grafik, która pokaże nasze zbiory z perspektywy albumów (folderów), aczkolwiek dostępny jest także widok na zupełnie wszystkie obrazy. Po wybraniu tych szczęśliwych, przejdziemy do ekranu ich montażu: segregowania (który u góry, w środku, na dole), przycinania, zakreślania (dane prywatne z jakiegoś obrazka łatwo zamazać dowolnym kolorem). Może dziwić, że edycja możliwa jest również dla... pojedynczego obrazka, nie tylko 2 czy 3, jak powiedzieliśmy. Wynika to zaś z tego, że takiego jedynaka można np. tylko przyciąć - i już wyeksportować.

Finalny plik w formacie PNG, a utworzony za pośrednictwem aplikacji, znajdziemy w katalogu "Pictures/StitchIt". Będzie miał niewielki znak wodny w prawym dolnym rogu. Niestety, końcowy sukces uzależniony będzie od tego, jak duże obrazy będziemy chcieli połączyć: 1) próbowaliśmy złączyć 3 zdjęcia 8 Mpix i program nie dał rady - zawieszał się, a wcześniej w ogóle ledwo dyszał; 2) przeciwnie było przy próbie połączenia 3 obrazeczków po ok. 1-2 Mpix. Niestety, w obu wypadkach, zakreślone przez nas fragmenty na etapie edycji, nie pojawiły się w finalnych plikach...

Nie będziemy przedłużać: ten program - przynajmniej w wersji dla Androida - jest miernej jakości. Irytuje po pierwszym uruchomieniu i zmuszaniem do oglądania tutoriala w YouTube, ale i wkurza później tym, że działa ospale, powoli, topornie. Szokuje, że udostępnia płatne funkcje w ramach okresowej subskrypcji. Zatem nie ma sensu, abyście korzystali z tej dziadowskiej aplikacji.

Ograniczenia!
Wersja Pro umożliwia m.in. zaimportowanie więcej niż 3 obrazów jednocześnie oraz usuwa znak wodny z finalnego obrazka. Kosztuje: 9,69 zł - na kwartał; 28,99 zł - na rok; 48,99 zł - dożywotnio.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 1 (1 głosów)

Strefa Download programu
Stitch It!Stitch It! dla Android
2018-11-27

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Stitch It!