w
googluj

Logo Foundry 2.5.6


ico
Logo Foundry jest to aplikacja mobilna mająca nam ułatwić zaprojektowanie specyficznego znaku graficznego marki czy firmy, jakim jest logo właśnie. Wydano ją m.in. dla urządzeń z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS.

Po pierwszym uruchomieniu nastąpi wypakowanie plików programu. Nic nie trzeba robić, a tylko poczekać kilka sekund. Proces jest jednorazowy i nie będzie się powtarzał przy okazji kolejnych uruchomień. Właściwą zawartość programu podzielić można na 2 części. Pierwsza z nich to edytor graficzny w którym utworzymy logo, natomiast druga ma naturę społecznościową - jest to galeria obrazków innych użytkowników. Przypatrzmy się tym trybom nieco bliżej:
• edytor: 1) umożliwia dodawanie: A) gotowych kształtów i symboli - których jest w sumie ponad 3 tys. i które podzielono na 37 kategorii (m.in. zwierzęta, ogrodnictwo, HR, muzyka, kuchnia, ubezpieczenia, farmacja); dostępna jest też ich wyszukiwarka wedle tagów; B) dowolnych tekstów w przeszło 70 fontach do wyboru; dostępne są także opcje manipulowania utworzonym napisem (można np. zastosować efekt falisty), 2) pozwala na pracę na warstwach i zarządzanie nimi w klasyczny sposób, 3) ma funkcję undo i redo, 4) zapisuje finalny obraz w postaci pliku PNG albo JPG w ok. 0,6 Mpix (rozmiar może się różnić w zależności od urządzenia) w katalogu "Pictures/Logo Foundry"; możliwe jest natychmiastowe udostępnienie znaku społeczności aplikacji,
• galeria: 1) nasze obrazy zobaczymy na ekranie startowym w zakładkach: zapisane, udostępnione, pobrane; 2) loga innych użytkowników podzielone są z kolei na najnowsze oraz popularne; dane logo można polubić i pobrać oraz przejść do innych prac tego samego projektanta.

Niestety, choć to wszystko sugeruje, że praca z narzędziem jest szybka, prosta i bezstresowa, to tak w rzeczywistości do końca nie jest. Jeśli chodzi o edytor, to zaledwie część elementów jest darmowa (w sumie ponad 250). "Praktycznie wszystko zablokowane" - to częsty komentarz do tej aplikacji w Google Play. No ale wiadomo, autorzy muszą na czymś zarabiać (przy okazji: oferują również własnoręczne zaprojektowanie loga). Co innego jednak jest obiektywną wadą programu, a mianowicie to, że galeria społecznościowa po prostu się nie wczytuje. Próbowaliśmy 2 dni, ale bez przerwy wyskakiwał błąd serwera. Trudno więc powiedzieć, jak dobre - i czy w ogóle - są loga innych użytkowników. Szkoda.

Podsumowując: Logo Foundry 1) to łatwy w obsłudze edytor graficzny; 2) jest niby darmowy, ale w rzeczywistości mało co udostępnia bezpłatnie; 3) mógłby stanowić pewną inspirację z uwagi na implementację galerii innych użytkowników, ale ten tryb to (być może chwilowa) porażka z uwagi na błąd serwera.

Ograniczenia!
Dostęp do galerii innych użytkowników wymaga trybu online. Aplikacja wyświetla reklamy (w tym pełnoekranowe), gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 14,67 zł. Odblokowanie wszystkich kształtów itp. kosztuje 34,28 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Logo FoundryLogo Foundry dla Android
2018-11-20

Ilość pobrań: 8 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Logo Foundry