w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 477
Wszystkich postów: 962335
Wszystkich tematów: 166755

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni

Logo Foundry 2.5.6


ico
Logo Foundry jest to aplikacja mobilna mająca nam ułatwić zaprojektowanie specyficznego znaku graficznego marki czy firmy, jakim jest logo właśnie. Wydano ją m.in. dla urządzeń z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS.

Po pierwszym uruchomieniu nastąpi wypakowanie plików programu. Nic nie trzeba robić, a tylko poczekać kilka sekund. Proces jest jednorazowy i nie będzie się powtarzał przy okazji kolejnych uruchomień. Właściwą zawartość programu podzielić można na 2 części. Pierwsza z nich to edytor graficzny w którym utworzymy logo, natomiast druga ma naturę społecznościową - jest to galeria obrazków innych użytkowników. Przypatrzmy się tym trybom nieco bliżej:
• edytor: 1) umożliwia dodawanie: A) gotowych kształtów i symboli - których jest w sumie ponad 3 tys. i które podzielono na 37 kategorii (m.in. zwierzęta, ogrodnictwo, HR, muzyka, kuchnia, ubezpieczenia, farmacja); dostępna jest też ich wyszukiwarka wedle tagów; B) dowolnych tekstów w przeszło 70 fontach do wyboru; dostępne są także opcje manipulowania utworzonym napisem (można np. zastosować efekt falisty), 2) pozwala na pracę na warstwach i zarządzanie nimi w klasyczny sposób, 3) ma funkcję undo i redo, 4) zapisuje finalny obraz w postaci pliku PNG albo JPG w ok. 0,6 Mpix (rozmiar może się różnić w zależności od urządzenia) w katalogu "Pictures/Logo Foundry"; możliwe jest natychmiastowe udostępnienie znaku społeczności aplikacji,
• galeria: 1) nasze obrazy zobaczymy na ekranie startowym w zakładkach: zapisane, udostępnione, pobrane; 2) loga innych użytkowników podzielone są z kolei na najnowsze oraz popularne; dane logo można polubić i pobrać oraz przejść do innych prac tego samego projektanta.

Niestety, choć to wszystko sugeruje, że praca z narzędziem jest szybka, prosta i bezstresowa, to tak w rzeczywistości do końca nie jest. Jeśli chodzi o edytor, to zaledwie część elementów jest darmowa (w sumie ponad 250). "Praktycznie wszystko zablokowane" - to częsty komentarz do tej aplikacji w Google Play. No ale wiadomo, autorzy muszą na czymś zarabiać (przy okazji: oferują również własnoręczne zaprojektowanie loga). Co innego jednak jest obiektywną wadą programu, a mianowicie to, że galeria społecznościowa po prostu się nie wczytuje. Próbowaliśmy 2 dni, ale bez przerwy wyskakiwał błąd serwera. Trudno więc powiedzieć, jak dobre - i czy w ogóle - są loga innych użytkowników. Szkoda.

Podsumowując: Logo Foundry 1) to łatwy w obsłudze edytor graficzny; 2) jest niby darmowy, ale w rzeczywistości mało co udostępnia bezpłatnie; 3) mógłby stanowić pewną inspirację z uwagi na implementację galerii innych użytkowników, ale ten tryb to (być może chwilowa) porażka z uwagi na błąd serwera.

Ograniczenia!
Dostęp do galerii innych użytkowników wymaga trybu online. Aplikacja wyświetla reklamy (w tym pełnoekranowe), gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 14,67 zł. Odblokowanie wszystkich kształtów itp. kosztuje 34,28 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Logo FoundryLogo Foundry dla Android
2018-11-20

Ilość pobrań: 10 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Logo Foundry