w
googluj

FitNotes 1.20.0


ico
FitNotes jest to program przeznaczony do prowadzenia dziennika ćwiczeń fizycznych - zwłaszcza treningów przeprowadzanych na siłowni. Oferuje statystyki i analizy, również na wykresach i z możliwością przefiltrowania danych, a także opcję utworzenia backupu czy eksportu wyników do pliku CSV. Charakteryzuje się intuicyjną obsługą (choć trzeba przyznać, że początkowo może się wydawać trochę skomplikowany); nie wyświetla jakichkolwiek reklam. Skorzystamy z niego, o ile tylko posiadamy urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android.

Program umożliwia przeglądanie odbytych ćwiczeń na 2 sposoby. Sposób szczegółowy: ekran główny aplikacji to po prostu aktualny dzień w naszym dzienniku; gestami w lewo/prawo przejdziemy do dni poprzednich/przyszłych. Każdy taki ekran przedstawi (docelowo) spis treningów wraz z ich wynikami. Wyjściowo zaś daje 2 opcje: wprowadzenia treningu bądź ich hurtowego skopiowania z innego dnia. Dzień treningowy możemy również skomentować; nasza notatka zostanie wtedy umieszczona na samej górze interfejsu takiego dnia. Drugi sposób przeglądania odbytych ćwiczeń polega na widoku z perspektywy wbudowanego kalendarza. Widok jest ogólny, ale rodzaje ćwiczeń są w nim przejrzyście zasygnalizowane kolorami. Przy kopiowaniu ćwiczeń z danego dnia, wykorzystamy w tym celu właśnie kalendarz: najpierw wybierzemy dzień, z którego chcemy dokonać kopii, a następnie wybierzemy, które z nich konkretnie mają zostać skopiowane. Równocześnie możliwe stanie się skopiowanie wyników.

Oprócz tego, że aplikacja wyposażona jest w kalendarz, wyposażona jest też w ćwiczenia, które można od razu wykorzystać przy wprowadzaniu danych do dziennika. Ćwiczenia podzielone są na kategorie opisujące główne partie ciała, których dotyczą: ramiona, tricepsy, bicepsy, nogi itp. Jest ich dużo, ale nie bardzo dużo. Z uwagi na brak spolszczenia, ich nazwy mogą nam mało powiedzieć (albo nawet nic). Niemniej zaletą jest obecność edytora, więc poprawimy dostępne bądź utworzymy od podstaw nowe ćwiczenia i kategorie. Swoje zalety aplikacja zaczyna uwydatniać wraz z wprowadzaniem kolejnych treningów. Uzyskamy dostęp do rekordów i statystyk, a do tego możliwość wpisania celów odnośnie każdego z ćwiczeń. Na wyposażeniu aplikacji jest też licznik wraz z opcjami powiązania wskazanego przez nas czasu odpoczynku z wibracją, dźwiękiem i automatycznym wznowieniem treningu. Możliwe jest ponadto notowanie w aplikacji stanu swojej wagi.

Reasumując, FitNotes to świetny towarzysz na siłownię. Prawda: brak spolszczenia może w nim boleć, ale co zrobić, jeśli posiada spore możliwości i wszystkie potrzebne funkcje oraz przejrzysty i estetyczny interfejs na bazie motywu Holo? Więc: musicie zainstalować.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
FitNotesFitNotes dla Android
2018-02-23

Ilość pobrań: 95 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
FitNotes
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.13 15:00
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z wieloletniego nawyku zapisuję rzeczy na papierze, ale gdybym miała prowadzić jednak elektroniczny dziennik treningów, to z pewnością FitNotes byłby poważnym kandydatem. Proste w obsłudze i wysoce konfigurowalne, bez ozdóbek.
FitNotes