w
googluj
pl

DrWidget Baza Leków 4.1.4


ico
DrWidget Baza Leków to aplikacja mobilna zawierająca informacje o "wszystkich" produktach leczniczych dostępnych w Polsce - tzn. lekach refundowanych, lekach nierefundowanych (dostępnych na i bez recepty), suplementach diety oraz dermokosmetykach. Program został wydany na urządzenia z systemem operacyjnym Android, a jego producentem jest znana polska firma farmaceutyczna Polpharma.

W bazie aplikacji znajduje się przeszło 15 tys. opisów; ich dostawcą jest firma LekSeek Polska. Każdy opis składa się z kilku części, które znamy z ulotek dołączonych do opakowań; chodzi o skład, działanie, interakcje, wskazania, przeciwwskazania, sposób stosowania, ostrzeżenia specjalne / środki ostrożności, informacje o przyjmowaniu w czasie ciąży i laktacji itd. Możemy również zobaczyć opakowania produktów (choć opcja ta nie zawsze jest dostępna). Ponadto poznamy stopnie odpłatności za leki (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt) i wskazania do refundacji dla odpowiednich odpłatności na pdst. ChPL (Charakterystyki Produktu Leczniczego). Baza danych zawiera też m.in. informacje o substancjach czynnych, klasach anatomiczno-terapeutyczno-chemicznych leków, jak również komunikaty GIF (Głównego Inspektora Farmaceutycznego), ostrzeżenia dla kobiet w ciąży wg WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), ostrzeżenia dla kierowców o upośledzającym działaniu leków oraz ostrzeżenia o środkach odurzających i substancjach psychotropowych.

W trakcie pierwszego uruchamiania programu musimy być połączeni z internetem, aby pobrać najnowszą bazę danych. Proces pobierania przeprowadzany jest automatycznie i nic nie musimy robić, a jedynie chwilę poczekać. Ekran główny udostępni nam następnie gigantyczną listę wszystkich produktów leczniczych, a w pasku akcji odnajdziemy ikonę lupy, służącą rzecz jasna do wyszukania produktu wedle nazwy. Są jednak też inne metody przeszukania bazy danych. Przykładowo, możemy zawęzić jej zakres do leków dostępnych bez recepty. Dany specyfik możemy potem dodać do ulubionych - a jest to o tyle przydatna funkcja, że opisy produktów zawierają również ich sugerowane ceny detaliczne.

Warto dodać, że mamy wpływ na 2 istotne czynniki związane z samym działaniem aplikacji. Po pierwsze, mamy wpływ na częstotliwość aktualizowania bazy danych. Do wyboru są opcje: zawsze (ustawienie domyślne), co 3 dni, przy starcie, ręcznie. Po drugie, mamy wpływ na źródło prezentacji opisów. W tym wypadku domyślne ustawienie polega na pobieraniu opisów z internetu, co sugerowałoby, że musimy być, praktycznie rzecz biorąc, cały czas online. Ale mamy i inne możliwości: 1) pobierania opisów z internetu tylko wtedy, gdy nie są one dostępne na urządzeniu, a także 2) wczytywania opisów zawsze z urządzenia. Opcje te nie brzmią jednak tak precyzyjnie, jak brzmieć powinny. Co wyszło w trakcie użytkowania? Do zwykłego przeglądania bazy programu ostatnia z tych opcji może nam wystarczyć, ale aby mieć dostęp do pełnych opisów (tych z "ulotek"), trzeba już być online.

Ograniczenia!
Gdy pierwszy raz uruchomimy aplikację, musimy być online - zostanie wtedy pobrana najświeższa baza danych. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Pełna funkcjonalność programu (dostęp do możliwie największej ilości informacji) wymaga połączenia z internetem.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
DrWidget Baza LekówDrWidget Baza Leków dla Android
2018-11-15

Ilość pobrań: 34 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
DrWidget Baza Leków