w
googluj

Mimicker Alarm 1.1.0.4


ico
Mimicker Alarm jest to bardzo prosty budzik autorstwa Microsoftu, ale z pewną dość ciekawą funkcją. Aplikacja powstała w ramach ich wewnętrznego projektu o nazwie Microsoft Garage, a wydana została na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Prześledźmy funkcje standardowe, a potem funkcję "dość ciekawą".

Program jest łatwy w obsłudze i oferuje tylko standardowe ustawienia. Przy tworzeniu nowego budzika określimy czas włączenia, powiążemy z tym dni tygodnia; określimy jego nazwę, wybierzemy muzyczkę i, opcjonalnie, aktywujemy jeszcze wibrację. Po przejściu do ustawień globalnych wpłyniemy m.in. na wyjściową głośność alarmu (czyli taką, której nie będzie się dało zmienić przyciskami fizycznymi, gdy nastanie pora pobudki), czas trwania alarmu (30 minut; 1, 2, 5 godzin, zawsze) oraz długość drzemki (30 sekund; 1, 5, 10, 15, 30 minut; 1 godzina). Oczywiście, to wszystko nie jest niczym niezwykłym. Ale jest jeszcze ta tajemnicza "funkcja". Oto więc ona: gra o nazwie Mimicker!... O co chodzi?

Otóż budzik powstał w celu zaprezentowania możliwości platformy sztucznej inteligencji o nazwie Microsoft Project Oxford. W praktyce wygląda to tak, że gdy usłyszmy alarm, otrzymamy 2 wyjścia: obudzić się, tzn. zagrać w Mimickera, albo jeszcze się troszkę zdrzemnąć, czyli odłożyć alarm na ustalony czas (domyślnie: 5 minut). Na czym polega gra? Aby wyłączyć budzik trzeba: 1) zrobić sobie selfie wedle wytycznych, np. "miej neutralny wyraz twarzy", 2) wypowiedzieć jakąś frazę albo 3) zrobić zdjęcie czegoś z otoczenia, np. czerwonego czy niebieskiego. Jeszcze inna metoda polegać może na czymś bardziej "normalnym": tapnięciu w szybko poruszającą się na ekranie ikonę.

Metoda jest losowa, choć do pewnego stopnia można na nią wpłynąć w ustawieniach budzika. Tak czy inaczej, okazuje się, że aby móc skorzystać z trójki najważniejszych sposobów budzenia, musimy być... w trybie online. Jeżeli budzenie nastąpi, gdy jesteśmy offline, wówczas wykorzystana zostanie metoda tapnięcia w ikonę. Taki sposób działania nie jest, przynajmniej w bezpośrednich słowach, przedstawiony w oficjalnym opisie, ale taki okazał się wynik naszego testu. Dodajmy, że aplikacja każe nam, po pierwszym uruchomieniu, zaakceptować warunki korzystania z niej - dane wczytane do Mimickera (czyli zdjęcia) mogą być wykorzystane w ramach ulepszania Projektu Oxford.

Ogólnie rzecz biorąc: nie ma ekscytacji. Są lepsze budziki. Ten nie jest zły, ale wymóg trybu online sprawia, że po zakończeniu pisania tego opisu odinstalujemy tę aplikację z naszego systemu. Metoda offline'owa - tapnięcia w ikonę - jest zbyt łatwa do zaliczenia.

Ograniczenia!
Pełna funkcjonalność, tzn. możliwość korzystania z tzw. inteligentnych sposobów budzenia, wymaga trybu online.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Mimicker AlarmMimicker Alarm dla Android
2016-05-13

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Mimicker Alarm