w
googluj

MapMyDogWalk 17.4.1


ico
MapMyDogWalk jest to aplikacja mobilna należąca do systematycznie powiększającej się rodziny aplikacji fitnessowych MapMyFitness. MapMyFitness to kilka darmowych aplikacji oraz ich płatne wersje (do tego aplikacja webowa), które przeznaczone są do rejestrowania aktywności fizycznej: biegania, jazdy na rowerze, spacerowania czy - jak tu - spacerowania z psem. Tej ostatniej aktywności poświęcono zatem osobny program (wyjątkowo: nie ma on wersji płatnej), który teraz opiszemy, a zrobimy to na bazie wersji przeznaczonej dla urządzeń z systemem operacyjnym Android.

...I od razu przejdziemy do oceny. Aplikację można ocenić w bardzo różny sposób. Dajmy przykłady komentarzy z Google Play. Jeden z użytkowników powiedział: "Co to ma wspólnego z psem?", drugi wręcz przeciwnie: "Doskonałe podsumowanie każdego spaceru z psem". Obie opinie, do pewnego stopnia, odzwierciedlają rzeczywistość, choć bardziej skłonni jesteśmy jednak przychylić się do pierwszego ze stanowisk. Pytamy: co MapMyDogWalk ma tak naprawdę wspólnego z psem? Damy wszystkie odpowiedzi. 1) W ikonie aplikacji jest pies. 2) Poza tym domyślnym typem aktywności, jaki użytkownik może wybrać, jest "Dog Walk", czyli spacer z psem. 3) Realna funkcja jest natomiast taka, że w trakcie spaceru można przypiąć pinezkę do konkretnego miejsca na mapie i określić to miejsce jako przyjazne dla właścicieli psów; np. przyjazna restauracja czy park, w którym psy mogą biegać bez smyczy ("Leash Free Park"). Dostępność takiej funkcji nie dziwi, gdyż MapMyFitness, do którego należy MapMyDogWalk, to także serwis społecznościowy z wszystkimi tego konsekwencjami, a nie tylko rejestrator.

A poza tym mamy już funkcje typowo fitnessowe, w tym dla zaawansowanych biegaczy. Jakie? Jest ich sporo. Zostały wzięte żywcem z głównego MapMyFitness. Zresztą, to samo dotyczy innych dedykowanych aplikacji, bo właściwie każda posłużyć nam może do tego samego. Mają niemal identyczny wygląd oraz oferują niemal ten sam zestaw opcji. W telegraficznym skrócie: 1) można rejestrować trasę i jej statystyki (nie jest wymagane włączenie czujnika GPS), 2) można wprowadzić przebytą trasę ręcznie, 3) można śledzić aktywności znajomych, 4) można ustawiać sobie cele spośród zaproponowanych, 5) można włączyć i skonfigurować komunikaty głosowe, 6) można kontrolować spożyte kalorie itd. itd. itd. Jeśli znacie jakąkolwiek aplikację z rodziny MapMyFitness, znacie MapMyDogWalk.

Aby móc korzystać z tej aplikacji, trzeba się zarejestrować poprzez adres e-mail albo za pośrednictwem konta na Facebooku. Żeby jednak było śmieszniej, w trakcie pierwszego uruchamiania można się dowiedzieć, że aplikacja współpracuje z wieloma przekaźnikami/receptorami pulsu. Wychodzi więc na to, że w trakcie spaceru z psem możemy ewentualnie założyć sobie opaskę i śledzić poziom naszego HR (ang. "heart rate" - czyli pulsu serca). A może chodzi o specjalna opaskę dla psa? Kto wie! Żeby było jeszcze śmieszniej: w MapMyDogWalk - czyli, powtórzmy i podkreślmy, aplikacji dedykowanej spacerowaniu z psem - jednym z celów, jakie się nam proponuje, jest... przebiegnięcie 1000 km w ciągu roku. Cóż, pies byłby pewnie zadowolony.

Ale już bez ironii: MapMyDogWalk to, sama z siebie, rozbudowana aplikacja, ale zrobiona na siłę. Właściwie: to kolejny remiks tego samego utworu, a nie nowość. Przerobiona tylko kilka rzeczy. Znając kontekst, oceniamy ją więc niziutko. Mimo to: jeżeli nie korzystacie z jakichkolwiek aplikacji fitnessowych, a chcielibyście tylko mierzyć podstawowe parametry spaceru z psem i mieć to za pośrednictwem aplikacji, której ikona na pulpicie przedstawia psa, a także ewentualnie oznaczać na mapie swoich spacerów miejsca przyjazne dla właścicieli czworonogów - no to OK.

Ograniczenia!
Założenie konta przez adres e-mail albo Facebooka jest wymagane. Połączenie z internetem wymagane jest do uzyskania pełnej funkcjonalności aplikacji. W celu rejestrowania spaceru zalecane jest włączenie czujnika GPS (nie jest to jednak konieczne).

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
MapMyDogWalkMapMyDogWalk dla Android
2017-04-23

Ilość pobrań: 39 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MapMyDogWalk