w
googluj

Time It! 1.2


ico
Time It! to prosta aplikacja mobilna dla Androida, a służąca do rejestrowania czasu poświęcanego na aktywności. Na jakie aktywności? Mogą być naprawdę dowolne, ponieważ sami je określamy. Możemy zatem mierzyć czas: snu, spaceru, pracy, nauki, sprzątania, czytania itp. Potem poznamy ich statystyki w ujęciu dziennym, tygodniowym bądź miesięcznym.

Obsługa narzędzie jest skrajnie łatwa. Ekran startowy to chronologiczny spis naszych aktywności, a ekran obok - daje wgląd we wspomnianą historię (dzienną, tygodniową, miesięczną). Aby rozpocząć pomiar czasu np. nauki, wystarczy wpisać nazwę tej czynności, czyli np. "Nauka", w polu tekstowym znajdującym się na dole interfejsu, i tapnąć ikonę startu. Sąsiadująca ikona stopu posłuży do zatrzymania pomiaru. Aby później, np. za 4 dni, znowu mierzyć czas tej samej aktywności, trzeba wpisać co najmniej dwa pierwsze znaki jej nazwy. (Uwaga: jeżeli w wyskakującym menu nic się nie pojawi, trzeba zrestartować aplikację). Jednak najprostsze ponowne mierzenie dodanej już aktywności polega na tapnięciu w ikonę przy jakimś jej przeszłym pomiarze. Jeżeli zaś nam się spieszy, a wiemy, że chcemy zmierzyć czas bieżącej czynności, wystarczy od razu tapnąć ikonę startu; nazwę tej czynności wprowadzimy później. Opcjonalne jest określenie kategorii, do jakiej należy aktywność; opcjonalne jest także jej skomentowanie. Pomiar czynności nie musi być prowadzony od "teraz", ponieważ czas rozpoczęcia i zakończenia można określić ręcznie, wybierając daty/czasy przy użyciu systemowego selektora. Tu jednak, niestety, aplikacja może szwankować i potem błędnie przedstawiać statystyki, zatem najlepiej używać Time It! tylko do mierzenia czynności "od teraz".

Być może największą zaletą programu jest to, że umożliwia błyskawiczne wyeksportowanie bazy danych do pliku CSV (plik taki zostanie utworzony w katalogu "TimeIt"). Jako, że jest to format powszechnie stosowany do różnego rodzaju informacji tabelarycznych, może być otworzony i edytowany w wielu zewnętrznych programach (również stacjonarnych), zwłaszcza w arkuszach kalkulacyjnych. Kolejne "kolumny" danych są w CSV rozdzielane specjalnym znakiem. W wypadku omawianego narzędzia stosowany jest przecinek, ale można w nim ten znak zmienić na inny. (Przecinek stosowany jest zresztą nie bez powodu: CSV to w jęz. angielskim "comma-separated values", czyli "wartości rozdzielone przecinkiem"). Niektóre podobne aplikacje mobilne mogą takie dane zaimportować, w rezultacie czego nawet długa historia naszych wielu aktywności nie tylko nie zostanie utracona, ale może śmiało toczyć się dalej. Jeśli mamy już takie dane w CSV, w Time It! możemy je w sekundę zaimportować i szybko sprawdzić na własnej skórze, jak się ono nadaje do mierzenia czasu w porównaniu z dotychczas używanym narzędziem.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Time It!Time It! dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Time It!