w
googluj

Touchnote 7.8.5


ico
Touchnote to wspaniała aplikacja umożliwiająca zaprojektowanie własnej pocztówki i wysłanie jej (za opłatą) do dowolnego miejsca na świecie, w którym znajduje się placówka poczty. Usługa jest bardzo popularna - za jej pośrednictwem wysłano już ponad 6 milionów pocztówek. Aplikacja dostępna jest w internecie na Touchnote.com oraz na urządzenia przenośne z iOS, ale my teraz rzucimy okiem na wersję przeznaczoną dla platformy Android.

Od razu po uruchomieniu aplikacji znajdziemy się w interfejsie kreatora pocztówki. Można z niego wyjść i "przejść się" po programie, ale zostańmy przy funkcji głównej. Proces składa się z 2 etapów: zaprojektowania okładki i wpisania wiadomości oraz adresu. Na początku mamy 3 zajęcia: dodania obrazu, dodania tekstu oraz wybrania layoutu - przy czym warto zacząć od ostatniego, bo określi on wyjściową liczbę obrazów. A dostępne są następujące układy graficzne: 1 obraz bez obramowania, 1 obraz z obramowaniem (projekt domyślny), 2 obrazy, 3 obrazy (w 2 wariantach), 4 obrazy. Aplikacja ma wbudowaną prostą przeglądarkę grafik znajdujących się w pamięci urządzenia mobilnego; oferowanych jest także kilka (dokładnie 5) predefiniowanych grafik. Pocztówka może zawierać dowolne zdjęcia. Co do tekstu, to będzie to po prostu podpis pod naszym obrazkiem/obrazkami. W tym celu możemy wykorzystać do 35 znaków. W kolejnym kroku - już na odwrocie kartki pocztowej - wpiszemy naszą wiadomość do adresata, jak i jego adres. Program umożliwia zarządzanie adresatami; przy wysyłaniu kolejnej pocztówki do tej samej osoby już tylko wskażemy, o kogo chodzi. Dodajmy jeszcze, że program jest dopracowany, bo jeśli przez przypadek wrócimy do ekranu głównego naciskając przycisk BACK, to nasza praca - choć łatwa i szybka do odtworzenia - będzie zapisana w swojej roboczej formie. Koniec wieńczy dzieło: trzeba założyć konto poprzez adres e-mail oraz podać imię, nazwisko oraz adres. No i wydać min. 10 euro na usługę (to tutaj ekwiwalent 5 pocztówek, ale cena za pojedynczą może być niższa) - dopiero potem wysyłka będzie możliwa. Uściślijmy, żeby nie było żadnych wątpliwości: pocztówka będzie realna; papierowa, a nie elektroniczna.

Tyle, jeśli chodzi o samo działanie najistotniejszej funkcji aplikacji. Wciąż macie wątpliwości, czy skorzystać z usługi, czy nie? No to posłuchajcie opinii kilku użytkowników z Google Play, wyrażających się nt. jej końcowego etapu realizacji. "Korzystałem z aplikacji z różnych miejsc świata i zawsze wszystko OK, pocztówki dochodzą w około tydzień", "Rewelacja. Super apka. Kartki z wakacji dotarły na czas. Żadnych problemów", "Zamówiłem kartkę w czwartek i w poniedziałek ta kartka była w skrzynce pocztowej", "Kartka doszła w 5 dni w tygodniu świątecznym", "Pocztówka doszła w 3 dni. Genialny pomysł na niestandardową pamiątkę i niespodziankę dla bliskiej osoby". ALE - żeby nie było tak słodko: "Wysłałem 4 pocztówki około 16 grudnia, żadna nie doszła, a pieniądze wzięło (...) jestem prawie 25 zł w plecy". Producent jednak gwarantuje "100% satysfakcji" i oferuje ponowną wysyłkę albo zwrot pieniędzy, gdy z usługi nie będziemy zadowoleni.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.touchnote.com

Ograniczenia!
Aby móc wysyłać pocztówki trzeba założyć konto poprzez adres e-mail, podając jednocześnie również swój adres. Cena usługi wynosi 9,95 euro, co umożliwi wysłanie 5 prawdziwych pocztówek, ale można skorzystać z innych planów. Najdroższy kosztuje 149,95 euro, ale wystarczy na 100 pocztówek (cena pojedynczej będzie jednak w tym wypadku niższa). Zakup może być dokonany kartą płatniczą albo za pośrednictwem konta PayPal.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TouchnoteTouchnote dla Android
2018-11-28

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Touchnote