w
googluj
pl

VitaScale 1.8.5


ico
VitaScale jest to aplikacja mobilna, która dobrze nam posłuży za licznik spożywanych kalorii. Choć w pierwszym rzędzie przeznaczona została dla diabetyków typu 1, to korzystać z niej mogą naprawdę wszyscy (funkcji dla diabetyków wystarczy nie włączać). Program, wydany dla smartfonów i tabletów z systemem Android, odznacza się bogatą bazą produktów, które wyszukamy na podstawie słów kluczowych wpisanych bądź wymówionych. Wbudowana wyszukiwarka już w trakcie wpisywania oferować będzie podpowiedzi. Obsługiwana jest także metoda skanowanie kodu kreskowego z opakowania produktu. Po znalezieniu produktu, program pomoże obliczyć jego kaloryczność, wartości odżywcze oraz - co szczególnie istotne dla chorych na cukrzycę - jednostki insuliny (JI) dla wymienników węglowodanów (WW) oraz białkowo-tłuszczowych (WBT). Wartości uzależnione będą od dowolnej porcji określonej przez nas. Po prostu wpiszemy np. "150" gramów, zaś aplikacja sama nam powie, ile to oznaczać będzie w danym przypadku gramów tłuszczu, węglowodanów, białka, a także JI dla WW i WBT. Mało tego: pomoże obliczyć te wartości dla całego komponowanego posiłku.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji zostaniemy poproszeni o wypełnienie formularza. Już na tym wstępnym etapie określimy, czy będziemy korzystać z funkcji dla diabetyków, czy też nie. Podstawowe dane, jakie określimy, to: płeć, data urodzenia, wzrost, waga, stopień aktywności fizycznej, cel (schudnięcie, utrzymanie wagi, przybranie na wadze). Ostatnie pole pozwala ręcznie wpisać nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, jednakże domyślnie oferowana jest funkcja automatycznego wyliczenia tej wartości. Po przejściu do właściwego interfejsu będziemy wprowadzać swoje posiłki po wyszukaniu produktów, przy czym diabetycy mogą też wpisywać w aplikacji pomiary swojej glikemii.

VitaScale to świetny program; dopracowany i łatwy w obsłudze, który w dodatku pochodzi z Polski. Jego, właściwie jedyną, ewentualną bolączką, może być dla nas to, że do pełnego działania wymagać będzie połączenia z internetem. Powód tego wymogu? Oddajmy głos producentowi: "Chcemy, aby każdy użytkownik miał zawsze dostęp do najnowszej wersji bazy produktów, którą codziennie aktualizujemy". Autor nie podaje konkretnej liczby produktów znajdujących się w bazie, więc podamy to, co pokazała nam wyszukiwarka. Po wpisaniu np. "chleb" było aż 58 trafień, "ser" dał 36 wariantów, "orzech" - 25, "ryż" - 20, "kasza" - 18. Wyszukiwarka jest naprawdę wspaniała! Co więcej, po wpisaniu "orzech" lista zawierała też "migdały" (oczywiście: są to orzechy, ale tu w samej nazwie nie mają przecież słowa "orzech"). Dobrych wiadomości nie koniec, bo jeśli danego produktu nie znajdziemy, to go po prostu sami dodamy do bazy, zaś dostęp do wszystkich przez siebie zdefiniowanych uzyskamy z poziomu dedykowanego im ekranu. Słowem: super-wspaniała aplikacja - jedna z najlepszych z najlepszych w kategorii żywieniowych, pro-zdrowotnych i fitnessowych.

Ograniczenia!
Pełna funkcjonalność (dostęp do całej bazy danych produktów) wymaga połączenia z internetem

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
VitaScaleVitaScale dla Android
2018-03-02

Ilość pobrań: 141 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
VitaScale