w
googluj

To Round 2.0.4


ico
To Round jest innowacyjnym ujęciem listy zadań do zrobienia (TODO), a dostępnym pod postacią aplikacji mobilnej dla urządzeń z systemem Android (jest też wersja dla iOS). Program wyróżnia się tym, że przedstawia zadania w formie graficznej, tzn. zadania znajdują się w nim w kółkach umieszczonych w swego rodzaju lejku. Kółko znajdujące się najniżej sygnalizuje to zadanie, którego termin wykonania jest najbliższy. Można dowolnie zmieniać rozmieszczenie kółek-zadań. Kółka mogą, choć nie muszą mieć identycznego rozmiaru - rozmiar określimy każdorazowo przy tworzeniu nowego zadania bądź w trakcie jego późniejszej edycji (po tapnięciu w kółko w widoku lejka); rozmiar oznacza stopień ważności zadania. Z kolei kolor kółek, a raczej samych ich obręczy, uzależniony będzie od tego, do jakiej kategorii przynależeć będzie zadanie. Każde zadanie może mieć przypisaną notatkę oraz przypomnienie. Aby zatwierdzić zadanie jako wykonane będzie trzeba np. przytrzymać kółko i wybrać stosowną opcję z menu.

Po pierwszym uruchomieniu tej aplikacji, trzeba się jednak zarejestrować, a więc i być online. Dostępne metody to: adres e-mail, Twitter, Facebook, VK (serwis społecznościowy, u nas mało znany, choć dostępny też po polsku; w skrócie: to taki rosyjski odpowiednik Facebooka). Jeszcze przed przejściem do właściwego interfejsu ustalimy rodzaje zadań, jakimi będziemy się chcieli zajmować. W związku z tym program zaproponuje nam do wyboru kilka predefiniowanych tagów (osobiste, zakupy, dom, praca, edukacja, przyjaciele, sport - ale po angielsku). Ich wybór nie będzie miał jeszcze ostatecznego znaczenia, tzn. znaczniki będzie można zmodyfikować w dowolnej chwili później. Jako, że aplikacja oferuje oryginalny sposób urządzania zadań, można by mieć obawy co do tego, czy aby damy radę z niej korzystać już od samego początku i wpisywać realne zadania, a nie tylko testowe. Jednakże nie trzeba się w ogóle uczyć jej obsługi. Program, jakby co, i tak poprowadzi nas poprzez proces dodawania pierwszego zadania, ale jest to tak proste, jak w każdej innej aplikacji tego typu.

Przejdźmy już jednak do oceny, bo jest o czym mówić w śmielszym tonie. Po pierwsze, aplikacja jest rzeczywiście pomysłowa, lecz na pewno nie dla każdego. Może się przydać użytkownikom, którzy nie korzystają z długich list, bo po dodaniu kilkunastu zadań zapanuje zbyt duży chaos. Paradoksalnie, jest na to sposób, zaś jest nim skorzystanie z... tradycyjnego widoku listy. Nie wspomnieliśmy o tym powyżej, ale program umożliwia przełączenie się (i to jednym tapnięciem) do trybu ukazującego zadania bieżące, oczekujące i ukończone w formie zwykłych list. Po drugie, uwrażliwiamy na fakt - trochę kompromitujący - że aplikacja... nie działa prawidłowo po dodaniu nowego zadania. Nowe zadanie nie pojawia aż do momentu, w którym... zrestartujemy program. Oczywiście, tego typu defekt jest pewnie chwilowy i gdy to czytacie, wszystko może już działać idealnie. Tak czy siak, działa jak wersja alpha. Po trzecie: to w zasadzie tylko n-ta aplikacja do TODO, ale wymagająca od nas zakładania konta - szokujące wymaganie. Zatem ostatecznie: jeśli chcecie nowego podejścia do list TODO i Wasze TODO składa się zwykle tylko z kilku rzeczy - przetestujcie (może będzie działać poprawnie); w innym razie - zapomnijcie.

Ograniczenia!
Wymagana jest rejestracja za pośrednictwem adresu e-mail, Twittera, Facebooka albo VK

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
To RoundTo Round dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
To Round