w
googluj
pl

Sprawdź lekarza


ico
Sprawdź lekarza to aplikacja mobilna dostępna dla systemu operacyjnego Android, która zawiera tekst "Deklaracji wiary lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej". Przede wszystkim zawiera jednak spis osób, które tę deklarację podpisały - i umożliwia jej błyskawiczne przeszukanie.

Wyszukiwarka działa w czasie rzeczywistym, zatem jej rezultaty są filtrowane już w trakcie wpisywania nazwiska bądź specjalizacji. Lista osób jest posortowana wedle stopnia naukowego (od profesorów przez doktorów po lekarzy medycyny i innych). Aplikacja nie udostępnia jednak informacji o tym, jak wielka jest baza osób, a jedynie podaje wersję listy pochodzącej ze źródła. Sama deklaracja promowana jest w witrynie Deklaracja-Wiary.pl - zainteresowani mogą z niej pobrać tekst deklaracji do wydruku, jak i poznać szczegóły akcji oraz adres do wysyłki swoich ewentualnych podpisów. Podpisywanie deklaracji jest całkowicie dobrowolne, zaś sam tekst jest zgodny z obowiązującym prawem. Deklaracja to "votum wdzięczności Polskich Lekarzy katolickich za dar kanonizacji Polskiego Papieża Jana Pawła II".

W testowanym wypadku aplikacja zawierała listę w wersji 330, podczas gdy witryna opublikowała już wersję 331 (a w niej w sumie 3860 podpisów - oraz 120 podpisów nieczytelnych). Warto więc wiedzieć, że jednak najnowsza wersja znajduje się online, a nie w tym programie (niestety). Jak wspomniano, aplikacja zawiera pełny tekst deklaracji. O czym jest dokładnie mowa? Zawarto w niej m.in. takie stwierdzenia:
• "ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca",
• "moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga",
• "płeć człowieka dana przez Boga jest zdeterminowana biologicznie i jest sposobem istnienia osoby ludzkiej",
• "podstawą godności i wolności lekarza katolika jest wyłącznie jego sumienie oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła i ma on prawo działania zgodnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem",
• "UZNAJĘ pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim".

Uwaga!
Witryna internetowa powiązana tematycznie z aplikacją dostępna jest pod adresem http://www.deklaracja-wiary.pl

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Sprawdź lekarzaSprawdź lekarza dla Android
2017-08-03

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Sprawdź lekarza