w
googluj

Time Tracker 1.34


ico
Time Tracker to prosta aplikacja mobilna służąca do mierzenia czasu przeznaczanego na dowolne nasze aktywności i działania. Wydana została dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Na pewno nie jest, w chwili pisania tego tekstu, najlepsza w swojej kategorii, ale przedstawiamy ją, ponieważ pochodzi od twórcy Brain Focus - wspaniale wykonanego, bardzo rozbudowanego, niewątpliwie jednego z najlepszych narzędzi mogących skutecznie poprawić naszą produktywność, a to poprzez zastosowanie techniki pomodoro. Pomodoro sprowadza się do powtarzania cyklu "25 minut pracy - 5 minut przerwy", natomiast nowsza propozycja autora pozwala śledzić czas bez dzielenia go na jakiekolwiek odgórnie ustalane proporcje. Chcemy wiedzieć, ile godzin tygodniowo przeznaczamy na surfowanie po internecie, ile godzin i w jakie dni grami w gry, a ile uczymy się przed egzaminami, pracujemy czy zajmujemy się naszym hobby? Właśnie do tego konkretnie służy Time Tracker - to jakby bardziej liberalny Brain Focus.

Korzystanie z aplikacji jest super-łatwe. Po pierwszym uruchomieniu tworzymy aktywności (wystarczy choćby jedna) poprzez wpisanie ich nazw. Następnie już tylko włączamy czasomierz dotykając ikony przy nazwie odpowiedniej aktywności. I już, nic więcej nie trzeba robić. W systemowym panelu powiadomień znajdziemy opcje wstrzymania bądź zastopowania pomiaru. Różnica polega na tym, że wstrzymanie nie wyłączy powiadomienia Time Trackera, inaczej będzie w wypadku zastopowania. Właściwy interfejs aplikacji pozwala z kolei "tylko" na start/stop aktywności, zatem nie ma możliwości pauzy, lecz nie ma to znaczenia. Ważny jest wyłącznie czas ogólny, sumaryczny. Potem, już po wszystkim, możemy przejść do osobnego ekranu statystyk i przeanalizować czasy wszystkich mierzonych przez nas aktywności 1) w ujęciu procentowym na wykresie kołowym oraz 2) w ramach listy przedstawiającej ich ranking. Dostępne są także proste statystyki każdej aktywności z osobna. Program pokaże liczbę godzin i minut w ujęciu poprzedniego i bieżącego tygodnia, a do tego ujęcie z perspektywy poszczególnych dni obecnego tygodnia. Wspomnijmy jeszcze o 2 istotnych cechach statystyk: te globalne możemy wyeksportować (w postaci pliku CSV) do pamięci urządzenia lub wysłać je e-mailem, natomiast z poziomu statystyk poszczególnych aktywności istnieje opcja ręcznego wprowadzenia czasu.

Tak więc aplikacja pozwala nam na pomiar i analizę czasu poświęcanego na nasze zajęcia. Brakuje jednak opcji usunięcia przypadkowego pomiaru, razi również czas pokazywany w angielskiej notacji AM/PM. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że autor systematycznie aktualizuje Time Trackera (a podobna sytuacja ma wciąż miejsce w wypadku Brain Focusa), całkiem prawdopodobne, że narzędzie powalczy o palmę pierwszeństwa w swojej kategorii. Nie wiadomo, kiedy to nastąpi, ale warto trzymać rękę na pulsie. Oj, będzie się działo!

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Time TrackerTime Tracker dla Android
2018-11-02

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Time Tracker