w
googluj

Doze 4.22


ico
Doze jest to odtwarzacz relaksujących dźwięków dla systemu Android, ale taki, jakiego jeszcze nie było. Oferuje bowiem odtwarzanie strumieniowe, a więc wymagające nawiązania aktywnego połączenia z internetem. Chociaż nie ma w nim zakładania konta, to wydaje się, że i tak jest to pewna wada - i nie trzeba mówić, dlaczego (chyba, że mamy wi-fi lub wielki pakiet danych mobilnych). Z drugiej jednak strony, program oferuje dużo utworów; o wiele więcej, niż w innych tego typu produkcjach. To samo dotyczy różnorodności utworów, które usłyszymy; są o wiele bardziej różnorodne - a jakie dokładnie, to zaraz powiemy.

Przejdźmy wcześniej do jeszcze innego porównania: program jest bardzo prosty nawet jak na standardy odtwarzaczy relaksujących dźwięków. Oferuje tylko 2 funkcje. Po uruchomieniu mamy możliwość, jednym tapnięciem, włączenia strumieniowania, a oprócz tego ustawienia wyłącznika czasowego (po ustalonej, dowolnej liczbie minut, odtwarzanie zostanie zatrzymane). Start odtwarzania skutkuje pojawieniem się na ekranie nazwy utworu (na chwilę) oraz kontrolek (na stałe). Kontrolki są w sumie 3: poprzedni utwór, wstrzymanie, następny utwór. Nazwy utworów nie są, w zasadzie, nazwami utworów, ale są nazwami rodzaju dźwięków, które usłyszymy. Podzielić je można na 3 kategorie. Pierwsza z nich to odgłosy samej natury: deszczu, fal itp. Ich nazwy to np. "Rainfall", "Nature" (? - no tu już autorzy przesadzili z brakiem oryginalności!), "Thunderstorm". Druga to "Ambient music" - spokojna, ale już jednak muzyka; elektroniczna i emocjonalna, a nie neutralna, jak dźwięki natury. Trzecia natomiast to "Piano" - spokojnie odgrywane nuty pianina. Tak więc istotną cechą tego odtwarzacza jest też to, że daje nam i odgłosy natury, i tradycyjnie pojmowaną muzykę. Raz usłyszymy jedno, raz drugie - różnie. Tak naprawdę, wszystko jest losowe. Nie ma odgórnie ustalonej playlisty i nie wiemy, co będzie potem. Dodajmy jednak, że strumieniowanie nie jest limitowane pod jakimkolwiek względem. Można słuchać i słuchać.

"Fantastyczna aplikacja, naprawdę pomaga po ciężkim dniu", "Można odpocząć od codzienności", "Pozwala się odciąć od wszystkiego i wszystkich i się zrelaksować". To komentarze użytkowników z Google Play. Trudno dodać do tego coś więcej i trudno powiedzieć coś innego, niż odnieść się do kontekstu pracy za nami i odpoczynku przed nami. Możemy tylko zremiksować te opinie i powiedzieć w rezultacie coś w stylu: jeżeli jesteście teraz zmęczeni... pobieranie...ale tak naprawdę zmęczeni... łóżko... po ciężkim dniu pracy... instalacja.... serio, nic się nie chce... poduszka... i chcecie odpocząć... uruchomienie... nie da się myśleć... słuchawki... po prostu przestać myśleć... play.... odciąć się... odetchnąąąąą...

PS. 12 godzin później: ale żem wypoczął!... o, co jest?... cały internet mi zjadło?! NIEEE!!!

PS2. Nawet, jeżeli będziecie bardzo zmęczeni, nie zapomnijcie, że ta muzyka jest przesyłana z internetu.

Ograniczenia!
Do odtwarzania wymagane jest połączenie z internetem. 6 zł kosztuje wersja Premium, która udostępnia m.in. 20 dodatkowych utworów.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
DozeDoze dla Android
2018-01-28

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Doze