w
googluj

Notebook 5.0.8


ico
Notebook jest nietuzinkowym notatnikiem mobilnym przeznaczonym dla urządzeń z systemem operacyjnym Android (wersja omawiana) oraz iOS. Przede wszystkim umożliwia prowadzenie notatek w ramach notatników. Notatniki wzorowane są na tych fizycznych i w związku z tym wybierzemy sobie nawet ich okładki. Same notatki z kolei nazywane są w tej aplikacji kartkami (ang. "Note Cards"). Są 4 rodzaje tych kartek, z którymi będziemy mieć do czynienia: zwykła notatka tekstowa ("Text Card"), lista ("Checklist Card"), notatka audio ("Audio Card") oraz notatka zdjęciowa ("Photo Card"). Niby nic niezwykłego, lecz program pozwala na szybkie i łatwe grupowanie tychże kartek przy użyciu gestu; w rezultacie wyświetlane będą jako stos. Z praktycznego punktu widzenia, w ramach notatników będziemy mogli mieć rozdziały.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji możliwe jest założenie w niej swojego konta, dzięki czemu nasze notatki będą potem automatycznie synchronizowane pomiędzy wszystkimi urządzeniami. Jeśli zaś mamy jedno urządzenie, w chmurze dysponować będziemy kopią zapasową notatek, którą (jakby co) przywrócimy. Konto założymy poprzez adres e-mail (albo numer telefonu) bądź przy użyciu danych z serwisu Google+ lub Facebook. Ważne: oficjalnie rejestracja jest tylko i wyłącznie opcjonalna, ale musimy dodać, że w testowanym przypadku wybranie możliwości "Not Now, Create account Later" - czyli używania aplikacji po anonimowemu, czyli bez żadnej chmury, było niemożliwe tak długo, jak byliśmy... online. (Tapnięcia w "Not Now..." nic nie dawały). Sytuacja zmieniła się po przejściu do trybu offline. Trochę dziwne, ale cóż...

...Po chwili wybiera się okładkę oraz nadaje tytuł pierwszemu notatnikowi. Autorzy udostępnili nam w sumie ponad 20 (przez siebie wykonanych) okładek i wyglądają one jak takie typowe okładki zeszytów, które można kupić w byle sklepie. Nie twierdzimy, że to wada - wręcz przeciwnie, program stara się w końcu jakoś skopiować działanie fizycznego zeszytu, a to jakaś nowinka w tej kategorii aplikacji. Jeśli żadna okładka nie przypadnie nam do gustu, zostanie opcja aparatu fotograficznego i wykonania zdjęcia od ręki bądź wybrania gotowego obrazu z własnej galerii. Co ciekawe, po tapnięciu w pusty jeszcze notatnik ujrzymy mądrościową sentencję np. Platona. Cytaty mają nas zainspirować do pisania. Od razu utworzyć można wiele notatników. Wszystkie widoczne będą potem zaraz na starcie aplikacji. Po przejściu do ustawień globalnych określimy, który z nich będzie najważniejszy, czyli wykorzystywany domyślnie.

Aplikacja, nie licząc kilku błędów, robi spore wrażenie. Jest nowoczesna, estetyczna i dynamiczna. Wyposażono ją w dyktafon, umożliwia przeszukiwanie notatek, daje funkcję kosza na śmieci. Tekst może być "bogaty", tzn. np. pogrubiony. Zresztą, jedna i ta sama notatka może zawierać tekst, dźwięk i obraz. Interfejs programu łączy w sobie cechy 2 najbardziej znanych mobilnych notatników na świecie, czyli Evernote oraz Google Keep. Jednocześnie, omawiana aplikacja daje nam jednak mały wpływ na jej zachowanie (zaledwie kilka opcji personalizacji) i nie daje żadnego widżetu. Podsumowując - przynajmniej w chwili pisania tego tekstu - Notebook to program perspektywiczny, troszkę innowacyjny, już ogólnie bardzo dobry (nawet świetny), ale może odnieść końcowy sukces i na serio powalczyć z Evernote/Keep tak samo bardzo, jak i nie. Wszystko zależy od jego rozwoju.

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail, Google+ albo Facebooka jest tylko opcjonalne. Rejestracja umożliwi jednak synchronizację wszystkich notatek pomiędzy urządzeniami.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
NotebookNotebook dla Android
2018-11-21

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Notebook