w
googluj

365 Journals 2.2.2


ico
365 Journals (wcześniej: 365 Days of Me) to bardzo oryginalny program-pamiętnik, który oferowany jest użytkownikom urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. Od razu powiedzmy, że umożliwia zablokowanie dostępu do interfejsu przy użyciu PIN-u - to zaleta i nie trzeba mówić, dlaczego. Z drugiej jednak strony, program dostępny jest w języku angielskim - to zaś może być dla niektórych osób zbyt wielka przeszkoda, aby czerpać z niego korzyść.

Dlaczego znajomość angielskiego jest konieczna do obsługi pamiętnika, który jest przecież tylko wyrafinowanym rodzajem notatnika? Nie wystarczy w nim po prostu pisać? Otóż nie. Wyjątkowość opisywanego polega bowiem nie na tym, że daje totalną wolność pisania czegokolwiek (wtedy nie byłby wyjątkowy), ale na tym, że - paradoksalnie - ogranicza (przynajmniej w pewnym sensie). Prowadzenie tego pamiętnika polega na pisaniu odpowiedzi na przygotowane przez autorów pytania. Każdy dzień to jedno pytanie i jedna odpowiedź. Zaletą takiego rozwiązania ma być m.in. to, że za rok o tej samej porze poznamy swoje odpowiedzi i przekonamy się, jak bardzo się zmieniliśmy.

A jakie konkretnie pytania są zadawane?: kiedy ostatnio ktoś cię zaskoczył?; kiedy po raz ostatni głęboko wpłynąłeś na czyjeś życie?; czego naprawdę od życia oczekujesz?; bez jakiego fizycznego przedmiotu nie mógłbyś się obejść?; czy nauczyłeś się dzisiaj czegoś nowego?; jakie trzy słowa najlepiej cię opisują? Powtórzmy: pytania są w języku angielskim (oczywiście, odpowiedzi mogą być po polsku). Jak widać, dotyczą zarówno przeszłości, teraźniejszości, jak i przyszłości. Chociaż przejrzeć możemy kompletnie wszystkie pytania z całego roku, to z kolei odpowiadać wyłącznie na pytania z ostatniego tygodnia względem aktualnej daty.

Co ciekawe, aplikacja daje nam jeszcze inny rodzaj pamiętnika. W alternatywnym pamiętniku nie chodzi jednak o pisanie odpowiedzi na pytania, ale o notowanie swoich przemyśleń dotyczących myśli znanych ludzi. Podobnie, jak w trybie pytań i odpowiedzi, każdy dzień to tutaj jeden wpis. Przykładowe sentencje?: jeśli okazja nie puka, zbuduj drzwi; cały wysiłek pójdzie na marne, jeśli nie jesteś zainspirowany; wszystko, czego pragniesz, znajduje się po drugiej stronie strachu; jeśli wszyscy myślą tak samo, ktoś nie myśli; lepiej iść samemu, niż w tłumie idącym w złym kierunku; więcej jest przyjemności w kochaniu, niż w byciu kochanym. Warto dodać, że autorzy planują dodanie nawet jeszcze kilku tego typu pamiętników - wszystko zaś będzie dla nas dostępne w jednym i w tym samym miejscu, czyli w tej jednej aplikacji.

A bieżące wykonanie i opcje? Program jest doskonale zrobiony na podstawie Material Design. Umożliwia skonfigurowanie ogólnego przypomnienia, a także oddzielnych dla poszczególnych trybów pamiętnika. Jednakże po pierwszym uruchomieniu wymagane od nas będzie połączenie się z kontem Google. Chodzi o to, że aplikacja tworzy kopię zapasową naszych wpisów w chmurze Dysku Google'a. Minusem jest konieczność, ale za to plusem fakt, że kontynuować pisanie wybranego pamiętnika będziemy mogli instalując go na innym urządzeniu z Androidem.

Ograniczenia!
Wymagane jest zalogowanie się do konta Google. Wyświetlane są reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem, a ich usunięcie kosztuje 4,89 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
365 Journals365 Journals dla Android
2018-06-24

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
365 Journals