w
googluj

ClevNote 2.17.20


ico
ClevNote to notatnik dla Androida. Z fajnych drobnostek w nim zawartych, wyróżnia się tym, że umożliwia przechodzenie do sąsiednich notatek przy użyciu gestu w prawo/lewo już z poziomu notatki. Daje kreatora rozszerzalnego widżetu 2x2, który pozwoli m.in. określić rozmiar wyświetlanej czcionki - rezultat może być wspaniały, jeżeli chcemy mieć na pulpicie inspirujący cytat czy inną ważną informację ujętą estetycznie (bez przycisków, ramek itp.). Ponadto program udostępnia funkcję backupu danych na podłączonym koncie w chmurze Dysku Google'a (katalog "ClevNote") - przechowanych zostanie do 5 kopii zapasowych jednocześnie (najstarsza jest potem usuwana), zaś tworzone będą w cyklu ręcznym bądź automatycznym (codziennie albo cotygodniowo). Backup oraz jego ewentualne przywrócenie możliwe jest jednak nie tylko online, ale też offline - w pamięci urządzenia (katalog "ClevNote"); w razie potrzeby, kopię zapasową bazy danych szybko wyślemy e-mailem.

Program daje sposobność tworzenia 4 rodzajów list: kont bankowych, przedmiotów do kupienia lub zadań do wykonania, urodzin, identyfikatorów online. Oprócz tego udostępnia folder na zwykłe notatki. Listy i foldery możemy dodatkowo zgrupować. Lista/folder może zostać zablokowana na hasło bez limitów; hasło może być nawet zaledwie 2-cyfrowe. Alternatywnie, istnieje opcja zablokowania na 4-cyfrowy PIN w ogóle całego interfejsu. W widoku listy czy folderu, przytrzymanie wpisu wyświetli menu z opcjami. Przykładowo, w widoku folderu ze zwykłymi notatkami, przytrzymanie jednej z nich da nam funkcje: 1) edycji, 2) usunięcia, 3) skonfigurowania przypomnienia, 4) udostępnienia, 5) reorganizacji - ręcznego posortowania, 6) wybrania - a właściwie przejścia do trybu wybierania, w którym w sposób zbiorczy usuniemy bądź udostępnimy wskazane albo wszystkie notatki. Jeśli już jesteśmy przy zwykłych notatkach, dostępnych jest 5 rodzajów automatycznego sortowania. Do dowolnych list bądź zwykłych notatek przypiszemy alerty oraz przypniemy je do systemowego panelu powiadomień. Mamy również 2 motywy graficzne, nazwijmy je: męski (kolorystyka stonowana, poważna) oraz żeński (różowiutka) - przy czym samo tło jest zawsze jasne (białe).

Reasumując: ClevNote to kolejny bardzo udany notatnik, jakim pochwalić się może system tworzony przez Google. Jest dość rozbudowany i ciekawie pomyślany. Zawiera różne metody backupu i różne metody blokowania ekranu. W innowacyjny sposób podchodzi do list innych niż TODO. Natomiast dostępny w jego ramach kreator widżetu to do pewnego stopnia samodzielna aplikacja.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ClevNoteClevNote dla Android
2018-11-05

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ClevNote