w
googluj
pl

EzHabit 1.2.0


ico
EzHabit to wspaniała aplikacja mobilna przeznaczona do śledzenia różnych rzeczy, które robimy bądź takich, które chcemy robić automatycznie i na określonym, wysokim poziomie. Służy więc do tworzenia nawyków, zaś dostępna jest dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Należy do prostszych w swojej kategorii, niemniej wyróżnia się mnogością możliwych rodzajów danych do wprowadzania. W rezultacie, jest to niewątpliwie jedna z tych aplikacji, które warto rozważyć, jeśli zdecydowaliśmy się rzucić jakiś nałóg i zbudować nowy czy też w celu śledzenia nawet takich rzeczy, jak poziom własnej wagi. "Genialna w swojej prostocie i po polsku", "Dobre, jeśli ktoś ceni prostotę", "Najlepsza aplikacja tego typu w sklepie; prosta, przejrzysta, miła dla oka i przede wszystkim motywuje do trzymania się określonych przez nas nawyków" - to komentarze z Google Play do których dodamy: program nie wyświetla żadnych reklam.

Z pewnością jesteście najbardziej ciekawi tych "możliwych rodzajów danych do wprowadzania" - jest ich zaś aż 5:
• oprócz zawsze i wszędzie obecnego oznaczania wykonania jakiegoś zadania w ramach bądź sukcesu bądź porażki - przydatne np. przy wyrabianiu nawyku regularnego biegania - są też w tym programie opcje skorzystania z:
• predefiniowanej 6-stopniowej skali od 0 do 5 - przydatne do oceny samopoczucia czy też tego, jak dobrze poszedł nam dzień,
• dowolnej wartości liczbowej całkowitej - przydatne do pomiaru liczby przeczytanych stron książek czy zrobionych pompek,
• dowolnej wartości liczbowej wymiernej - przydatne do cotygodniowego pomiaru wagi,
• dowolnego tekstu (ale nie nada się do prowadzenia pamiętnika).

Przy okazji tworzenia nowego zdarzenia, ustalimy nie tylko jego nazwę oraz rodzaj owych danych do wpisywania, lecz także:
• kolor - dla celów estetycznych; do wyboru jest 30 kolorów,
• datę początkową - od której będziemy dokonywać pomiaru; może być przeszła,
• datę końcową - domyślnie zaznaczona jest opcja braku zdecydowania, zatem śledzenie trwać będzie w nieskończoność,
• powtarzalność w poszczególne dni tygodnia - do pomiaru wagi przyda się tylko jeden dzień, do regularnego biegania: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota itp. itd.

Ekran startowy przedstawi nam potem wszystkie zdarzenia przewidziane na dzisiaj, zaś gestami przejdziemy do sąsiednich dni. Oczywiście, zdarzenia przewidziane na konkretne dni nie będą wyświetlane w inne. Zaletą od strony funkcjonalności i użyteczności jest to, że wystarczy dotknąć pola wartości, aby natychmiast przejść do edycji. Przykładowo, jeśli będziemy oceniać coś w skali 0-5, od razu wyskoczy menu możliwych opcji, zaś w wypadku wpisywania liczby, natychmiast pojawi się klawiatura ekranowa. Na koniec dodajmy, że program udostępnia również m.in. statystyki (np. średnie wartości), widok miesięczny na wszystkie nawyki oraz prosty widżet wyświetlający zdarzenia na dzisiaj. Udostępnia do tego funkcje eksportu oraz importu bazy danych, aczkolwiek tutaj radzimy uważać, bo w testowanym wypadku aplikacja nie potrafiła zaimportować pliku. To jedyna poważniejsza wada; inna to ta, że wpisywanie tekstu (możliwość nr 5) jest bardzo trudne w tak małym, jak zaproponowano, polu.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
EzHabitEzHabit dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EzHabit